Irak'ta Kovid-19'un üçüncü dalgasından kaynaklı 160 bin vaka tespit edildi - Son Dakika

Irak'ta Kovid-19'un üçüncü dalgasından kaynaklı 160 bin vaka tespit edildi

22.07.2021 22:54
Irak'ta Kovid-19'un üçüncü dalgasından kaynaklı 160 bin vaka tespit edildi, System.String[]

Irak'ta yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) üçüncü dalgasından kaynaklı yaklaşık 160 bin vakanın tespit edildiği belirtildi.

Irak'ta yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) üçüncü dalgasından kaynaklı yaklaşık 160 bin vakanın tespit edildiği belirtildi.

Irak Meclisi Sağlık ve Çevre Komisyonu tarafından yapılan yazılı açıklamada, başkent Bağdat başta olmak üzere ülke genelinde Kovid-19 salgınının üçüncü dalgasının etkisiyle vaka sayısında artış olduğu duyuruldu.

Ülke genelinde Kovid-19 üçüncü dalgasından kaynaklı yaklaşık 160 bin vakanın tespit edildiği ve 750 kişinin de yoğun bakımda olduğu belirtilen açıklamada, en çok genç kesimin salgına yakalandığı aktarıldı.

Açıklamada, aşıya önem verilmesi ve teşvik çalışmalarının artırılması, bu konuda hükümet, basın ve sivil toplum örgütlerinin rol oynaması gerektiği belirtildi.

Irak Sağlık ve Çevre Bakanlığı, haziran ayının sonundan bu yana ülkenin Kovid-19 salgınında üçüncü dalganın etkisi altına girdiğini duyurmuştu.

Bakanlığın son verilerine göre, ülkede virüs kaynaklı toplam can kaybı 18 bin 101'e, vaka sayısı da 1 milyon 526 bin 953'e yükselirken, 1 milyon 386 bin 331 kişinin ise iyileştiği bildirildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Irak'ta Kovid-19'un üçüncü dalgasından kaynaklı 160 bin vaka tespit edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

ABD'li aşı karşıtı genç, koronavirüsten yaşamını yitirdi 17:36 ABD'li aşı karşıtı genç, koronavirüsten yaşamını yitirdi ABD 17 yıl sonra yenildi! Görkemli galibiyet Fransa'nın oldu 17:24 ABD 17 yıl sonra yenildi! Görkemli galibiyet Fransa'nın oldu 46 yaşındaki fırıncı, köprü altında ölü bulundu 17:10 46 yaşındaki fırıncı, köprü altında ölü bulundu
Altay Bayındır'dan, yeni teknik direktör Vitor Pereira'ya övgü dolu sözler 16:50 Altay Bayındır'dan, yeni teknik direktör Vitor Pereira'ya övgü dolu sözler Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler 15:51 Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler Korkunç kaza! Testereyle ağaç budarken eli kayan adam, kendi boğazını kesti 15:43 Korkunç kaza! Testereyle ağaç budarken eli kayan adam, kendi boğazını kesti
Cübbesini çıkaramadan yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti 15:30 Cübbesini çıkaramadan yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti Çocukların çığlığı yürek parçaladı! Anne ve babalarından şiddet gören çocuklar, kilit altında tutulup, işkence edilmiş 14:02 Çocukların çığlığı yürek parçaladı! Anne ve babalarından şiddet gören çocuklar, kilit altında tutulup, işkence edilmiş
Advertisement