Irak'ta polis baskınında 20 DEAŞ mensubu yakalandı - Son Dakika

Irak'ta polis baskınında 20 DEAŞ mensubu yakalandı

Irak'ın Salahaddin kentinin 4 ayrı ilçesinde düzenlenen eş zamanlı polis baskınında 20 terör örgütü DEAŞ mensubunun yakalandığı belirtildi.

Irak'ta polis baskınında 20 DEAŞ mensubu yakalandı, System.String[]

Irak'ın Salahaddin kentinin 4 ayrı ilçesinde düzenlenen eş zamanlı polis baskınında 20 terör örgütü DEAŞ mensubunun yakalandığı belirtildi.

Salahaddin kentinde görevli Polis Yüzbaşı Ahmed Ekrem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü DEAŞ'ın uyuyan hücrelerine yönelik 4 ilçede baskın düzenlendiğini söyledi.

Kente bağlı Dor, Samarra, Düceyil ve Amirli ilçelerinde eş zamanlı baskının düzenlendiği bilgisini veren Ekrem, baskında DEAŞ mensubu 20 kişinin yakalandığını aktardı.

Ekrem, yakalanan DEAŞ mensuplarının daha önce Irak'ın farklı göçmen kamplarında olduklarını daha sonra ilçelere sızdıklarını ifade etti.

Polis tarafından yapılan ön soruşturmada yakalananların DEAŞ mensupları olduklarını itiraf ettiklerini dile getiren Ekrem, yapılan resmi işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildiklerini kaydetti.

DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı. Eski Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017'de örgüte karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu.

DEAŞ'ın bölgeden çıkarılması ve kentlerin geri alınmasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen, örgütün özellikle Kerkük, Diyala, Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin kırsal bölgelerinde saldırıları devam ediyor.

Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 11:59 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Irak'ta polis baskınında 20 DEAŞ mensubu yakalandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan paylaştı: Ermeni hedefleri Türk yapımı SİHA'larla vuruldu Sosyal medyada tepki çeken silahlı magandaya bin 294 TL ceza Van Gölü'nde yeni bir canlı türü görüntülendi Bolu'da, üzerinden D-100 Karayolu'nun geçtiği tarlasını 13 yıl sonra geri kazandı ABD'de su kaynağında beyin yiyen mikrop tespit edildi, yetkililer musluktan su içmeyin çağrısında bulundu Marmaris'te otelde tanıştığı İngiliz kadına cinsel saldırıda bulunan şahıs tutuklandı Kızıyla konuşmak için internetten bebek telsizi siparişi verdi, gelen kargodan oda spreyi çıktı Ozan Kabak'tan tükürük açıklaması: Bilinçli bir hareket değildi, rakibimden özür dilerim