Irak'ta Şii lider Hekim, Meclis'te yeni koalisyon kurduğunu açıkladı - Son Dakika

Irak'ta Şii lider Hekim, Meclis'te yeni koalisyon kurduğunu açıkladı

Irak'taki Ulusal Hikmet Akımı lideri Ammar el-Hekim, siyasi istikrara destek için bir grup milletvekilinin katılımıyla Meclis'te "Irakiyyun" adını verdikleri yeni bir koalisyon kurduklarını açıkladı.

Irak'taki Ulusal Hikmet Akımı lideri Ammar el-Hekim, siyasi istikrara destek için bir grup milletvekilinin katılımıyla Meclis'te "Irakiyyun" adını verdikleri yeni bir koalisyon kurduklarını açıkladı.

Hekim, yaptığı basın açıklamasında, "Meclis'te ılımlı bir vizyonla siyasi istikrara destek vermek için bir grup milletvekilinin katılımıyla Irakiyyun Koalisyonu'nu kurduk." dedi.

Koalisyonda kaç milletvekilinin bulunduğuna ilişkin bilgi vermeyen Hekim, amaçlarının ülkede yasaların uygulanmasına ve siyasi sisteme yönelik güveni pekiştirmek olduğunu söyledi.

Hekim ayrıca koalisyona katılım için toplumun farklı kesimlerine kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Iraklı Şii lider Hekim'in bu adımı "Başbakan Mustafa el-Kazımi'ye destek" şeklinde yorumlandı.

Hekim'e bağlı Ulusal Hikmet Akımı'nın 329 sandalyeli Irak Meclisi'nde 19 milletvekili bulunuyor.

Son Dakika

16:20 ÖSYM, Mabel Matiz sorusuyla ilgili inceleme başlattı! Sorumlu kişiler soru hazırlama süreçlerinden çıkartılacak 15:36 Şeyma Subaşı yeni yaşını kırmızı mini elbiseli pozlarıyla kutladı! Takipçilerinden beğeni yağıyor 13:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Her sabah içiyorum" dediği dut pekmezinin satışları patladı 12:18 Dünyanın en zengin insanı, Amazon'un patronu Bezos'un serveti rekor kırdı: 172 milyar dolar 11:01 Altının gram fiyatı 392 liradan işlem görüyor 10:36 Koronavirüste bir gizem daha aylar sonra çözüldü! Ölümlerin yüzde 30'una neden olan kan pıhtılaşmasının sebebi bulundu 10:25 Son Dakika: Memur ve emeklinin maaş zammını belirleyecek haziran ayı enflasyonu açıklandı 10:19 Uçurtmayı kurtarırken akıma kapılan Dilara, hemşirelere "Yarın öleceğim uğraşmayın artık" demiş 10:03 Sosyal medya tamamen kapatılacak mı? AK Parti kanadından yanıt geldi 09:51 Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in gözlerden uzak büyüttüğü bebekleri ilk kez görüntülendi 09:47 Alışılagelmiş tüm siyasi liderleri unutun! Eski bakan yeni partisini bu videoyla duyurdu 09:28 Kayserili besiciler 4 bin lira maaşla çalışacak çoban bulamıyor 09:26 Yarım dönümde örtü altı ejder meyvesi üretiminden 50 bin lira kazanç bekliyor 09:11 Ece Erken, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'yla barıştı! Denizde öpüşürken fena yakalandılar 09:09 Son dakika: Elektrikte ağustosta Yeşil Tarife'ye geçiliyor! İsteyen her vatandaş kullanabilecek