Irak Türkmen Cephesi Başkanı Turan, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret etti - Son Dakika

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Turan, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret etti

11.04.2022 14:32

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Hasan Turan, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay ile bir araya geldi.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Hasan Turan, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay ile bir araya geldi.

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu, ITC Başkanı Turan'ın ziyaretine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada, "Irak Türkmen Cephesi Başkanı Hasan Turan ve beraberindeki heyet bugün Başkonsolosluğumuzu ziyaret etti. Güncel gelişmelere dair görüşlerini dinleme fırsatı bulduk. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Turan ile Karaçay'ın görüşmesine Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve ITC Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, ITC Erbil Milletvekili İmdat Bilal ve Türkmen yetkililer eşlik etti.

Turan, Erbil temasları kapsamında daha önce ITC Yürütme Kurulu Erbil Ofisi ve ITC Erbil İl Başkanlığını ziyaret ederek Türkmen Bakan Maruf ve partililerle bir araya gelmişti.

YORUMLAR
500
ATO Başkanı, Vali Buhara'yı ziyaret etti ATO Başkanı, Vali Buhara'yı ziyaret etti KAHRAMANMARAŞ - Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti KAHRAMANMARAŞ - Anadolu Halk Mutfakları Dernek Başkanı Şahin, Eshab-ı Kehf Külliyesi'ni ziyaret etti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Irak Türkmen Cephesi Başkanı Turan, Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğunu ziyaret etti - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement