Iraklılar, Dünya Kupası'nda ne İran'ı ne de ABD'yi destekliyor - Son Dakika

Iraklılar, Dünya Kupası'nda ne İran'ı ne de ABD'yi destekliyor

29.11.2022 20:45
Iraklılar, Dünya Kupası'nda ne İran'ı ne de ABD'yi destekliyor

Iraklı futbolseverler, Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda oynanacak İran-ABD maçında siyasi tutum takınarak hiçbir tarafı desteklemiyor.

Iraklı futbolseverler, Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda oynanacak İran-ABD maçında siyasi tutum takınarak hiçbir tarafı desteklemiyor.

Başkent Bağdat'ın merkezi Karrada'da bulunan kahvehanelerde bir araya gelen Iraklı futbolseverler, bu akşam saat 22: 00'de oynanacak İran-ABD maçıyla ilgili görüşlerini AA muhabirine anlattı.

Iraklı gazeteci Adnan el-Fadli, "İran ve Amerika maçını sırf Dünya Kupası diye ve spora olan sevgimden dolayı izleyeceğim. Ancak her iki ülke de Irak'a zarar verdiği için hiçbir takımı tutmayacağım. Her iki ülkeye karşı olan siyasi tutumum da değişmeyecek. Irak'ın harabeye dönüşmesinin nedeni İran ve ABD'dir." dedi.

Iraklı ressam Aziz Kadiri de siyasi tutum takınarak hiçbir ülke takımını desteklemeyeceğini aktararak, "Iraklı futbolseverler, ne ABD ne de İran takımlarını destekleyecek. Ben de siyasi tutum takınıyorum ve ne İran ne de ABD takımını destekleyeceğim. ABD bizi işgal etti ve ülkemize çok fazla zarar verdi. İran'ın da müdahaleleri Irak'a zarar verdi. Maçı izleyeceğim ama hiçbir tarafı tutmuyorum." diye konuştu.

Iraklı genç Abdullah Ahmet de, "Dünya Kupası'nı izliyorum. Bugün İran ve ABD maçını da izleyeceğim ama hiçbir takımı tutmayacağım." ifadelerini kullandı.

Hasan Cuburi ise, söz konusu maçı izleyeceğini ancak ne İran ne de ABD'yi destekleyeceğini söyledi. Cuburi, 2022 Dünya Kupası kapsamında Arjantin takımını tuttuğunu ifade etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
İran'da açlık grevindeki aktivistin görüntüleri tepki topladı İran'da açlık grevindeki aktivistin görüntüleri tepki topladı Macron ve Netanyahu, İran'a karşı birlikte hareket etme kararı aldı Macron ve Netanyahu, İran'a karşı birlikte hareket etme kararı aldı Netanyahu'nun Fransa ziyaretinde ana gündem maddesi İran olacak Netanyahu'nun Fransa ziyaretinde ana gündem maddesi İran olacak

Son Dakika Güncel Iraklılar, Dünya Kupası'nda ne İran'ı ne de ABD'yi destekliyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement