İranlı Mahsa Emini'nin ölümü Kadıköy'de protesto edildi - Son Dakika

İranlı Mahsa Emini'nin ölümü Kadıköy'de protesto edildi

02.10.2022 17:46

İran'da 22 yaşındaki Mahsa Emini'nin gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesi Kadıköy'de protesto edildi.

İran'da 22 yaşındaki Mahsa Emini'nin gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybetmesi Kadıköy'de protesto edildi.

Kadıköy'deki Eminönü- Karaköy iskelesi önünde toplanan bir grup, "İran'da Türkiye'de ve her yerde kadınlara özgürlük" yazılı pankart açtı ve çeşitli dövizler taşıdı.

İstanbul'da yaşayan İranlıların da katıldığı gösteride, kadınlara yönelik özgürlük talepleri dile getirilerek, İran rejiminin mevcut uygulamaları eleştirildi.

Grup, bir saat süren eylemin ardından olaysız dağıldı.

Tahran'da 13 Eylül'de "ahlak polisi" olarak bilinen İrşad devriyeleri tarafından gözaltına alındıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki Mahsa Emini 16 Eylül'de yaşamını yitirmiş, Mahsa'nın ölümü ülkede ve dünyada infiale yol açmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Uluslararası Af Örgütü, İran'da büyükelçiliği bulunan ülkelere çağrıda bulundu Açıklaması Uluslararası Af Örgütü, İran'da büyükelçiliği bulunan ülkelere çağrıda bulundu Açıklaması İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı: 'Son iki ayda gösterilerde 300'den fazla kişi öldü' İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı: 'Son iki ayda gösterilerde 300'den fazla kişi öldü'

Son Dakika Güncel İranlı Mahsa Emini'nin ölümü Kadıköy'de protesto edildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement