Son Dakika Haberleri: İran'da 39 Yıl Sonra Kadın Taraftarlar Statta Maç İzledi

İran'da 39 Yıl Sonra Kadın Taraftarlar Statta Maç İzledi

4 ay önce

İran'ın Persepolis takımı, Asya Şampiyonlar Ligi finali rövanş maçında Japonya'nın Kashima Antlers takımını konuk etti. Kadın taraftarların karşılaşmayı 39 yıl sonra statta izlemesi, maçın önüne geçti.

İran'ın Persepolis takımı, Asya Şampiyonlar Ligi finali rövanş maçında Japonya'nın Kashima Antlers takımını konuk etti. 39 yıl sonra kadın taraftarların karşılaşmayı 39 yıl sonra statta izlemesi, maçın önüne geçti

500'E YAKIN KADIN VARDI

İran'da 39 yıl sonra kadın taraftarların maçlara girişine izin verildi. Başkent Tahran'daki Azadi (Özgürlük) Stadı'nda, ülkenin en fazla taraftarı olan Persepolis, Asya Şampiyonlar Ligi finali rövanş maçında Japonya'nın Kashima Antlers takımını konuk etti. Mustafa Denizli'nin daha önce iki kez çalıştırdığı Persepolis'in maçı için 80 bin taraftar tribünlerdeki yerini aldı. Taraftarlar arasında 500'e yakın da kadın futbolsever vardı. 1979 İran Devrimi'nden bu yana kadınlar, erkeklerin olduğu turnuvalara giremiyordu.

JAPON EKİP KAZANDI

Sosyal medya hesaplarında statlardaki kadın taraftarların, futbolcuların yakınları ile kadın futbol takım oyuncuları olduğu iddia edilirken, İranlı ISNA haber ajansı kadınlara 850 kişilik kontenjan ayrıldığını kaydetti. Persepolis, ilk maçta rakibine 2-0 yenilmişti. Önceki günkü maç 0-0 sona erdi ve finali Japonya'nın Kashima Antlers takımı kazandı.


YORUMLAR


Gözaltına Alın Genç Kızın, Polisin Tacizine Uğradığı İddiasına AK Parti'den İlk Yorum Geldi Konsensus İstanbul İçin Yaptığı Son Anketi Açıkladı

Müzik Sesinden Rahatsız Olan Baba, Oğlunu Silahla Öldürdü