Son Dakika Haberleri: İran'da 66 Binden Fazla Memurun İşine Son Verildi

İran'da 66 Binden Fazla Memurun İşine Son Verildi

30 gün önce

İran'da geçen yıl 66 binden fazla memur işinden oldu. Hükümet tasarruf nedeniyle bir yılda 66 bin 740 memurun işine son verdi.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı'na (ISNA) göre, İran'da tasarruf tedbirleri kapsamında bir yılda 66 bin 740 memurun işine son verildi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN 35 BİN KİŞİ ÇIKARILDI

Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere 14 bakanlıkta, 6'ncı Kalkınma Programı kapsamında işten çıkarmaya gidildi. Bu kapsamda 35 bin memur, Milli Eğitim Bakanlığındaki görevlerinden alındı. Petrol Bakanlığında 8 bin kişi, Maden ve Ticaret Bakanlığında ise 7 bin 654 kişi işten çıkarıldı.

İSTİHDAM FAZLASI PERSONEL BULUNUYOR

Geri kalan bakanlıklarda da benzer uygulamalara gidildiği belirtilen haberde, işten çıkarımların hangi ölçüte göre yapıldığına ise değinilmedi. Ülke gelirinin çoğunluğunun petrole dayandığı İran'da, üretim ekonomisi ve özel sektörün zayıflığı işsizliğin artmasına neden olurken, devlet dairelerinde ise istihdam fazlası personel bulunduğu belirtiliyor.
Motorin Fiyatlarının Benzine Yaklaşmasıyla Dizel Araçların Devri Sona Eriyor 14 Yaşında Baba Katili Olan Çocuğun Savunması: Niyetim Öldürmek Değildi

Azeri Model Mahbuba Mammadzada, Bekaretini 2 Milyon Sterline Sattı