Son Dakika Haberleri: İran'da İngiliz Büyükelçiliği'ne Baskın

İran'da İngiliz Büyükelçiliği'ne Baskın

8 yıl önce

İran'ın başkenti Tahran'da İngiltere karşıtı gösteri yapan öğrenciler, bu ülkenin büyükelçilik binasına girdi.

İran'da İngiliz Büyükelçiliği'ne Baskın, System.String[]
İran'da bir gup öğrencinin Tahran'da bulunan İngiltere Büyükelçiliği'ne baskın düzenlediği bildirildi. Elçilik binasındaki İngiliz bayrağını indirdikten sonra yakan öğrencilerin elçilik önüne İran bayrağı çektiği belirtildi.

İran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen İngiltere karşıtı gösteriler sırasında bir grup İranlı öğrenci, İngiliz Büyükelçilik binasına baskın düzenledi. Binaya taşlarla saldıran öğrencilerin, İngiliz bayrağını indirip, İran bayrağını çektiği bildirildi. İngiltere bayrağını yakan öğrenciler, elçilik binasını taş yağmuruna tuttu. Protestocular elçilik binasının içine girerek burada bulunan çeşitli evrak benzeri dökumanları elçilik penceresinden attı.

BÜYÜKELÇİ SINIR DIŞI EDİLECEKTİ

İran, pazar günü İngiltere'yle diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürme kararı almıştı. İran meclisinin kabul ettiği tasarıya göre, İngiltere ile ekonomik ve ticari ilişkiler en düşük seviyeye indirilecek ve İngiltere'nin Tahran büyükelçisi iki hafta içinde sınır dışı edilecekti.

Meclis'teki görüşmeler sırasında bir milletvekili, 1979'de Amerikan büyükelçiliğinin işgal edilmesini hatırlatarak, öfkeli İranlıların İngiltere Büyükelçiliği'ni basabileceğini savunmuştu.

Tahran yönetiminin ilişkilerin seviyesini düşürme kararının Londra'nın tüm İngiliz finansal kurumlarına, İranlı kuruluşlarla çalışma yasağı getirmesine tepki olarak alındığı belirtiliyor.Anne Kaz, Yavruları İçin Kendisini Pitonun Önüne Attı Fabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı

Doktorlar, Hamile Eşi Rahatsızlanan Adamdan, Eşi İle Doğacak Çocuğu Arasında Tercih Yapmasını İstendi