İran'da Sel Hayatı Felç Etti - Son Dakika

İran'da Sel Hayatı Felç Etti

25.11.2018 14:11

- İran'da sel hayatı felç ettiTAHRAN - İran'ın Huzistan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi, hayatı felç etti.

- İran'da sel hayatı felç etti

TAHRAN - İran'ın Huzistan eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi, hayatı felç etti.

İran'ın Huzistan eyaletinde iki gündür etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle sokaklar sular altında kaldı. Hastaneler, okullar, tarım arazileri ve tarihi binaların hasar gördüğü eyalette, arama ve kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi. Mahşehr, Bender İmam Humeyni, Omidiye ve Jayezan şehirlerinde okulların tatil edildiği açıklandı. Ahvaz, Poldohter, Ramşir ve Mahşer başta olmak üzere Huzistan eyaletinin birçok bölgesini etkisi altına alan şiddetli yağışların yarına kadar devam edeceği belirtildi.

Yıllardır sel görmeyen Huzistan eyaletindeki sel felaketi, "Huzistan'da 24 yıl sonra sel" başlıkları ile İran haber ajanslarında yer aldı.

Öte yandan, İran Kızılay örgütü Başkanı Murtaza Selimi İran'ın toplam 11 eyaletinde daha sel meydana geldiğini açıkladı. Selimi, "Mazenderan, Loresstan, Gilan, Kohgiluye ve Buyer Ahmed, Kirmanşah, Fars, Sistan ve Beluçistan, Huzistan, İlam, Çarmahal ve Bahtiyari ve İsfihan eyaletlerinde geçtiğimiz son 48 saat içinde yaşanan şiddetli yağışlar sonucunda sel meydana geldi" şeklinde konuştu.

İran'da Sel Hayatı Felç Etti
İran'da Sel Hayatı Felç Etti
İran'da Sel Hayatı Felç Etti
İran'da Sel Hayatı Felç Etti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İran'da Sel Hayatı Felç Etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Korona tedavisi gören Muhittin Böcek'ten güzel haber! Bilinci açıldı, konuşulanlara cevap veriyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım