İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti - Son Dakika

İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti

02.01.2012 14:25
İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti, System.String[]

İran'dan gelen heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti.

İran'dan gelen heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti.

İran Ulaştırma Bakanlığı danışmanlarından Salar Aghakhani ve Dr. Afshin Amini'nin bulunduğu heyet, TÜVASAŞ'ın Adapazarı ilçesinde bulunan üretim tesislerini gezdi.

TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, ziyarette yaptığı konuşmada, İran Demiryolları'ndan gelecek üretim talebini karşılayabilecek donanım ve iş gücü kapasitesine sahip olduklarını söyledi.

Komşu ülkelerin demiryolu işletmeleri ile uzun soluklu çalışmalarda ortak hareket edebilmeyi istediklerini ifade eden Ertiryaki, "Komşuluk ilişkileri Türkler için her zaman ayrı bir değere sahiptir. Dolayısıyla komşu ülkelerle kuracağımız ticari ilişkiler bizim için daha önemli ve önceliklidir. Türkiye'nin raylı taşıt üretim üssü olan TÜVASAŞ'ta son yıllarda güzel ürünler ortaya koymayı başardık. Gönül ister ki, ürettiklerimizden tüm komşu ülkelerin vatandaşları da faydalanabilsin" dedi.

- SAKARYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Gazintep FK, son dakikada yediği gol sonrası Yeni Malatyaspor ile 2-2 berabere kaldı Kılıçdaroğlu yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi: AK Parti'ye verilen her oy haramdır Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans yaptığı videosu Instagram'ı sallıyor Çöp evde yaşıyorlardı! Yetişkinlerden şiddet gören beş çocuk polisi arayarak yardım istedi Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü Karadeniz hamsisi en lezzetli dönemine ulaştı: Kilosu 15 lira İran, öldürülen Muhsin Fahrizade için intikam yemini etti Aracını otoparka bırakan Yasemin Şefkatli geçmiş dönem borcunu öğrenince şaşıp kaldı