Son Dakika Haberleri: İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti

İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti

7 yıl önce

İran'dan gelen heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti.

İran'dan Gelen Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti, System.String[]
İran'dan gelen heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ'yi (TÜVASAŞ) ziyaret etti.

İran Ulaştırma Bakanlığı danışmanlarından Salar Aghakhani ve Dr. Afshin Amini'nin bulunduğu heyet, TÜVASAŞ'ın Adapazarı ilçesinde bulunan üretim tesislerini gezdi.

TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, ziyarette yaptığı konuşmada, İran Demiryolları'ndan gelecek üretim talebini karşılayabilecek donanım ve iş gücü kapasitesine sahip olduklarını söyledi.

Komşu ülkelerin demiryolu işletmeleri ile uzun soluklu çalışmalarda ortak hareket edebilmeyi istediklerini ifade eden Ertiryaki, "Komşuluk ilişkileri Türkler için her zaman ayrı bir değere sahiptir. Dolayısıyla komşu ülkelerle kuracağımız ticari ilişkiler bizim için daha önemli ve önceliklidir. Türkiye'nin raylı taşıt üretim üssü olan TÜVASAŞ'ta son yıllarda güzel ürünler ortaya koymayı başardık. Gönül ister ki, ürettiklerimizden tüm komşu ülkelerin vatandaşları da faydalanabilsin" dedi.

- SAKARYARus Büyükelçi Karlov'un Katilinin, 8 Dakikalık Suikast Alışverişi Görüntüleri Ortaya Çıktı Defineci, Altında 40 Ton Altın Olduğu Söylenen Köy Evine 500 Milyar TL Fiyat Biçti

Prens Selman'ın Muhaliflerin Sesini Bastırmak İçin Cemal Kaşıkçı'yı Hedef Aldığı İddia Edildi