İran'dan Türkiye'de Terör Açıklaması - Son Dakika

İran'dan Türkiye'de Terör Açıklaması

19.01.2012 12:42
İran'dan Türkiye'de Terör Açıklaması, System.String[]

Büyükelçilik, İran'dan terörist eylemler için Türkiye'ye güç gönderildiğiyle ilgili haberlere ilişkin açıklama yaptı.

İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, İran'dan terörist eylemler için Türkiye'ye güç gönderildiğiyle ilgili haberlere ilişkin açıklama yaptı. İran'dan Türkiye'ye terörist eylemler için güç gönderildiğine dair haberlerin düzmece olduğu belirtildi.

İran Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti'nin terörist eylemlerden çok çektiğine dikkat çekilerek, İranlı bilim adamlarının İsrail unsurları tarafından şehit edildiği buna delil olarak gösterildi. 'Siyonistler ve müdahaleci devletlerin dost ve kardeş ülke Türkiye ile İran arasındaki yakın ilişkiden hoşnut olmadıkları'na dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Hoşnut olmadıkları için bu ilişkiyi bozmak için hiçbir fitneden geri kalmıyorlar. Ancak memnuniyet verici bir durumdur ki iki ülke makamları bu durumun tamamıyla farkındadırlar. İkili daimi ilişkiler ve özellikle son haftalarda gerçekleşen üst düzey heyet değişimleri iki ülke arasındaki işbirliğinin göstergesidir."

İran İslam Cumhuriyeti'nin siyasetinin başka ülkelerin iç işlerine karışmamak esasına dayalı olduğu belirtilen açıklamada, sürekli olarak bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına yönelik bir politika izlendiği kaydedildi. Açıklamada, "Basın yayın organlarının tam ve doğru bilgilerle iki ülke düşmanlarının komplolarını etkisiz hale getirmek için çabalayacaklarını umuyoruz." denildi.

İran'dan Türkiye'de Terör Açıklaması

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya İran'dan Türkiye'de Terör Açıklaması - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da koronavirüs yoğun bakımında doktorun dansı tepki çekti Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Mersin Limanı'nda kağıt yüklü konteynırda yapılan aramada 220 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan çevirdi! Bölge her an kontrol altına alınabilir Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı