Son Dakika Haberleri: İran'ın, DEAŞ Mevzilerini Füzeyle Vurma Anının Görüntüleri Ortaya Çıktı

İran'ın, DEAŞ Mevzilerini Füzeyle Vurma Anının Görüntüleri Ortaya Çıktı

9 gün önce

Tahran'daki kanlı saldırılara misilleme yaparak DEAŞ'a füze yağdıran İran'ın füzeleriyle DEAŞ'ı vurma anına ait görüntüler ortaya çıktı.

Suriye'de DEAŞ militanlarını füzeyle vuran  İran  Devrim Muhafızları saldırıyı internet sitesinden duyurdu.  Tahran'daki terör saldırılarına misilleme olarak  Suriye'nin kuzeydoğusundaki Deyru'z Zur kentine Kermanşah ve  Kürdistan eyaletlerinden yerden yere füze atışı yapıldı. O anlar saniye saniye görüntülendi.

DEVRİM MUHAFIZLARINDAN İNTİKAM AÇIKLAMASI

Devrim Muhafızları'nın açıklamasında DEAŞ'ın  Suriye'nin doğusunda bulunan kamplarının füzelerle imha edildiği ifade edildi ve "masumların kanının dökülmesi cevapsız kalmayacak" denildi.

18 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İran'ın başkenti  Tahran'da ki terör saldırılarında Meclis basılmış, aynı dakikalarda  İran İslam devriminin lideri  Ayetullah Humeyni'nin mezarında da bir saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırılarda 18 kişinin öldüğü açıklanmıştı. Terör saldırılarını DEAŞ üstlenmişti.İran Devrim Muhafızlarından Cumhurbaşkanı Ruhani'ye Muhtıra ABD'den Yüzsüz İtiraf: Terör Örgütü PKK ve YPG Küçük Çocukları Kaçırıp Savaştırıyor
ABD'nin "Esad'ı Vururuz" Açıklamasına Kremlin'den Tepki Geldi Fırtına Obüsleri Afrin'de Bulunan PKK/YPG Mevzilerini Vurdu