İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in, Türkiye alehine açıklama yaptığı iddiası - Son Dakika

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in, Türkiye alehine açıklama yaptığı iddiası

23.02.2021 15:30
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in, Türkiye alehine açıklama yaptığı iddiası, System.String[]

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in "Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki askeri varlığını reddettikleri" yönünde açıklamada bulunduğu iddia edildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada iddia yalanlanırken, "Bu sözler temelsizdir ve cevabı hakkedecek ciddiyetten yoksundur." ifadelerine yer verildi.

Suudi Arabistan'ın Al Arabiya televizyonunun sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımda Zarif'in, " Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki askeri varlığını reddediyor ve bu yöndeki politikasını yanlış buluyoruz." ifadelerini kullandığı iddia edilmişti. Bu iddia başka basın organları tarafından da kullanılmış ve sosyal medyada yayılmıştı.

''BUZ SÖZLER TEMELSİZDİR''

İran Dışişleri Bakanlığından adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, AA muhabirinin sorusu üzerine Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen ifadelerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Zarif'in söylediği iddia edilen sözlerle ilgili, "Bu sözler temelsizdir ve cevabı hakkedecek ciddiyetten yoksundur." ifadeleri kullanıldı.

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in, Türkiye alehine açıklama yaptığı iddiası

Son Dakika Dünya İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif'in, Türkiye alehine açıklama yaptığı iddiası - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul'un teknik çalışması tamamlandı; onlara rağmen, inadına yapacağız Samsunspor, sahasında Eskişehirspor'u 6-1 mağlup etti Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti teşkilatına İstanbul uyarısı: Küstürürseniz vay halinize Brezilya şarkıcı Anitta'nın anüsüne yaptırdığı dövme görüntüleri internete sızdı Vaka sayısı artan Tokat'ta yeni tedbirler: Nikahlar ertelendi, hayvan pazarları kapatıldı Batuhan Karadeniz bu sezon Hekimoğlu Trabzon'da 18 gol ve 3 asistlik bir performansa imza attı Erdoğan'dan zincir marketlerin fahiş fiyat uygulaması sonrası talimat: Tarım Kredi marketlerinin sayısı artırılacak Ünlü şarkıcı Zeynep Bastık'tan Kerimcan Durmaz'a özel defile: Olaysın