İran, Bakan Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen açıklamasını yalanladı - Son Dakika

İran, Bakan Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen açıklamasını yalanladı

22.02.2021 19:43
İran, Bakan Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen açıklamasını yalanladı, System.String[]

İran Dışişleri Bakanlığı, Muhammed Cevad Zarif'in "Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki askeri varlığını reddettikleri" yönünde açıklamada bulunduğu iddialarını yalanladı.

İran Dışişleri Bakanlığından adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, AA muhabirinin sorusu üzerine Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen ifadelerle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, Zarif'in söylediği iddia edilen sözlerle ilgili, "Bu sözler temelsizdir ve cevabı hakkedecek ciddiyetten yoksundur." ifadeleri kullanıldı.

ZARİF'İN SÖYLEDİĞİ İDDİA EDİLEN SÖZLER KISA SÜREDE YAYILDI

Suudi Arabistan'ın Al Arabiya televizyonunun sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşımda Zarif'in, "Türkiye'nin Suriye ve Irak'taki askeri varlığını reddediyor ve bu yöndeki politikasını yanlış buluyoruz." ifadelerini kullandığı iddia edilmişti. Bu iddia başka basın organları tarafından da kullanılmış ve sosyal medyada yayılmıştı.

İran, Bakan Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen açıklamasını yalanladı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İran, Bakan Zarif'in Türkiye aleyhine yaptığı iddia edilen açıklamasını yalanladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 24 Şubat günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 9 bin 561 yeni vaka tespit edildi Ünü Türkiye sınırını aşan Neslihan Atagül, HOLA'ya kapak oldu Fenerbahçe'de İrfan Can Kahveci antrenmanın bir bölümünde takımla çalıştı Görme engelli Tuana Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Bana her şey seni hatırlatıyor' şarkısıyla sürpriz yaptı AK Parti'nin İstanbul'u teslim edeceği isim iddialı konuştu: Bizim olan İstanbul'u yeniden alacağız Lille'in Yusuf Yazıcı paylaşımı büyük ilgi gördü: Baba, sen n'aptın ya Erdoğan'dan zincir marketlerin fahiş fiyat uygulaması sonrası talimat: Tarım Kredi marketlerinin sayısı artırılacak Ünlü şarkıcı Zeynep Bastık'tan Kerimcan Durmaz'a özel defile: Olaysın