İran koronavirüs konusunda Çin'i verileri yanlış paylaşmakla suçladı - Son Dakika

İran koronavirüs konusunda Çin'i verileri yanlış paylaşmakla suçladı

İran Sağlık Bakanlığı sözcüsü Kiyanuş Cihanpur, koronavirüs vakaları konusunda Çin'in verdiği sayıları 'acı bir şaka' olarak nitelendirerek, Pekin yönetimini üstü kapalı olarak yanlış bilanço vererek dünyayı yanıltmakla suçladı.

Video konferans şeklinde düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kiyanuş Cihanpur, koronavirüs vakaları konusunda Çin'in verdiği sayıları değerlendirdi.

ÇİN'İN VERDİĞİ SAYILAR 'ACI BİR ŞAKA' GİBİ

İranlı Sözcü, "Çin'in verdiği sayılar, acı bir şaka gibi. Dünyanın birçok noktasında Çin'den gelen sayılar esas alınarak hastalığın basit bir grip olduğu düşünüldü. Çin bu konuda tüm dünyayla 'acı bir şaka' yapmış gibi görünüyor. Çin'de iki ay içinde bu salgın kontrol altına alındığı söyleniyorsa bu konuda daha fazla düşünmeliyiz" dedi.

NE OLMUŞTU?

Koronavirüs Çin'de ortaya çıkıp dünyaya yayıldıktan sonra başta ABD Başkanı Trump olmak üzere ülkelerin yetkilileri Çin'i koronavirüsü durduramamak ve gerçek verileri paylaşmamakla suçlamıştı.

İran koronavirüs konusunda Çin'i verileri yanlış paylaşmakla suçladı

Son Dakika

İçeri maskesiz giren kadın, uyarılınca iç çamaşırını çıkartarak yüzünü kapattı Çin, potansiyel korona aşısının klinik deneylerini tamamlayan ilk ülke oldu! Sonuçlar umut verici Fransa'da ilk defa bir trans birey belediye başkanı seçildi Ünlü ekonomist Nouriel Roubini koronavirüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek ABD'den dikkat çeken yorum: Libya'daki başarının arkasında Türk SİHA'ları var ABD Başkanı Trump'a orta parmak gösteren kadın ülkenin kahramanı oldu Avrupa'da salgınının en son ulaştığı ülke olan Karadağ'da koronavirüs vakası kalmadı Singapur'daki bilim insanlarının ürettiği yapay zekanın tahminine göre, koronavirüs salgını Türkiye'de 8 Eylül'de bitecek Salgına kayıtsız kalan Brezilya lideri, "katil" sloganıyla protesto edildi Yeni Zelanda Başbakanı, 5.9'luk depreme canlı yayında yakalandı ABD, koronavirüsün Latin Amerika'daki merkezi Brezilya'dan ülkeye girişleri durdurdu Çekirgeler, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni istila etti Parklarda çember, kafede paravan! İşte sosyal mesafeli yaratıcı çözümler Hollanda'nın ünlü sanat oteli Art Hotel Spaander koronavirüs nedeniyle iflas etti ABD'de 25 Mayıs'ta koronavirüs nedeniyle 650 kişi hayatını kaybetti