İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi - Son Dakika

İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi

28.10.2020 21:35

İran lideri Ali Hamaney, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'a ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakareti savunmasına tepki göstererek, "Bu ahmakça eylem, kendisini cumhurbaşkanı olarak seçen halkın aklına bir hakaret değil midir?" değerlendirmesini yaptı.

Hamaney, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Fransa'da İslam'a ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakaretlere sert tepki gösterdi.

Mesajında Fransız gençlere hitap eden Hamaney, "Cumhurbaşkanınıza sorun. Allah'ın Peygamberine hakareti neden savunuyor ve onu ifade hürriyeti olarak görüyor? İfade hürriyetinin anlamı, gözde ve mübarek simalara hakaret midir? Bu ahmakça eylem, kendisini cumhurbaşkanı olarak seçen halkın aklına bir hakaret değil midir?" ifadelerini kullandı.

HAMANEY İKİYÜZLÜ MUAMELEYE İSYAN ETTİ

Hamaney, eleştirilerine şöyle devam etti:"Bir sonraki soru da şudur: Holokostla ilgili tereddüt neden suçtur? Holokostla ilgili bir şey yazan neden cezaevine giriyor da Peygambere hakaret serbest oluyor?"

NE OLMUŞTU?

Macron, geçtiğimiz günlerde 'İslami radikalizmle mücadele' adı altında bir ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirmiş, "İslam bugün dünyanın her yerinde krizde" şeklinde tepki çeken bir ifade kullanmıştı. Bu açıklamanın devamında Fransa'da kamu binalarına Hazreti Muhammed'in karikatürlerinin yansıtılması da kayışı koparan son hamle olmuştu.

İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını ahmakça olarak nitelendirdi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını 'ahmakça' olarak nitelendirdi - Son Dakika

YORUMLAR (2)
  • Saçmalık: Sadece İran değil Arap ülkeleri bile durumu ironik bulurken bizimkilerin böyle aşırı tepki verrmesi enteresan. O tavır karşınızdakini önemsediğiniz anlamına gelir. Demek ki epey bir değeri var Fransa'nın. Öyle boykotla moykotla falan güldürmeyin elalemi kendinize. Cevap Yaz 2 17 Yayından Kaldır
  • sinan gulay: fransiz cumhur baskan liktan ayrilmasi sart kasriktesis insan o mehkiye layik degildir frnsis insanlari bil;sin fransaya veren insan fansa kalite yuksek bu zarar veriyor hos kalinm Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı