Son Dakika Haberleri: İran Ordusu, Yeni Yıla Tatbikatla Girdi

İran Ordusu, Yeni Yıla Tatbikatla Girdi

8 yıl önce

Basra Körfezi'nde tansiyonu kontrollü olarak yükselten İran, Velayet-90 adlı tatbikatı sürdürüyor.

İran Ordusu, Yeni Yıla Tatbikatla Girdi, System.String[]

Basra Körfezi'nde tansiyonu kontrollü olarak yükselten İran, Velayet-90 adlı tatbikatı sürdürüyor.


Geçtiğimiz hafta başlayan ve 10 gün sürecek tatbikat sırasında dün uzun menzilli füze denemesi yapıldığı açıklamasını düzelten İran, denemenin önümüzdeki günlerde yapılacağını açıkladı.


İranlı yetkililer, tatbikatın amacının tüm bölgede kalıcı barış ve güvenliği sağlamak, İran donanmasının güç ve kapasitesini göstererek bölgede yabancı güçlere ihtiyaç duyulmadığını ortaya koymak olduğunu belirtiyor. İran'ın tatbikat yaptığı Basra Körfezi'nde bir Amerikan savaş gemisi de bulunuyor.


İran'dan ayrıca, daha önce yaptığı Hürmüz Boğazı'nı kapatma tehdidinin ardından da tansiyonu düşüren açıklamalar geldi. Avrupa Birliği ile nükleer müzakerelere devam etmeye hazır olduğu mesajını veren İran, Batılı güçlerin hamlelerini kollayarak karşı adımlar atmayı sürdürüyor.

İran Ordusu, Yeni Yıla Tatbikatla Girdi

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 02:26 Kaynak: CHAMAK araştırma son anketi açıkladı: Meclis'te yer alan partilerin oy oranlarında büyük düşüş var
Eşini vahşice öldüren koca konuştu, duruşma salonu buz kesti: Kıyma makinesine atarak parçaladım Hande Fırat, canlı yayında Muharrem İnce'nin gönderdiği mesajı okudu