İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı - Son Dakika

İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı

19.11.2019 20:40

İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı Polis, izinsiz eylem yapan yabancı gruba müdahale etti: 2 gözaltı İranlı eylemciler 'İran'da protesto eden insanları öldürmeyin' yazılı bir dövizle eylem yapmak istediDENİZLİ - Denizli'de, İran'da yaşanan protesto gösterilerine destek için...

İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı

Polis, izinsiz eylem yapan yabancı gruba müdahale etti: 2 gözaltı

İranlı eylemciler 'İran'da protesto eden insanları öldürmeyin' yazılı bir dövizle eylem yapmak istedi

DENİZLİ - Denizli'de, İran'da yaşanan protesto gösterilerine destek için pankart açarak izinsiz eylem yapmak isteyen yaklaşık 10 kişilik yabancı uyruklu gruba polis müdahale etti. Olayda, İngilizce dövizler taşıyan 1'i kadın 2 kişi gözaltına alındı.

Olay, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'nda yaşandı. Edinilen bilgiye göre meydanda izinsiz gösteri yapılacağı bilgisini alan polis ekipleri harekete geçerek bölgeye geldi. Çok sayıda polis ekibi ile çevik kuvvet ekiplerinin de sevk edildiği olayda polis ekipleri, İran'da yaşanan 'benzin zamlarını' protesto gösterilerine pankart açarak destek vermek isteyen eylemci grupla bir süre tercüman aracılığı ile görüştü.

Polis amirleri grup üyelerine eylemlerinin izinsiz ve yasal olmadığı konusunda uyarılarında bulunarak dağılmalarını istedi. Ancak sayıları yaklaşık 10'u bulan yabancı uyruklu eylemciler de dağılmayacaklarını söyledi. Ardından eylemciler arasında olan genç 1 kız üzerinde İngilizce 'İran'da protesto eden insanları öldürmeyin' yazılı bir döviz açtı. Daha sonra eylemcilerin pankart açmaya çalıştığını da gören polis ekipleri olaya müdahale etti.

Eylemcilerden 1'i kadın 2 şahsı kelepçeleyerek gözaltına alan polisler, diğer eylemcileri de dağıttı. Yaklaşık 10 dakika süren olay sonrası polis gözaltına aldığı 2 kişiyi emniyete götürdü. Çevreden geçen vatandaşlar da yaşanan olayı ilginç bakışlarla izledi.

İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı
İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı
İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı
İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa İran protestolarına destek eyleminde 2 gözaltı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşıların yan etkileri belli oldu Türk gemisine yapılan hukuk dışı baskınla ilgili düğmeye basıldı! Savaş gemileri sahaya iniyor Merve Boluğur'dan cesur paylaşım! Derin bacak ve göğüs dekoltesi olay oldu Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü Hayatını kaybeden Maradona'nın ölmeden önceki son sözleri ortaya çıktı