İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti - Son Dakika

İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti

02.01.2012 15:59
İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti, System.String[]

İran Ulaştırma Bakanlığı danışmanlarından Salar Aghakhani ve Afshin Amini'nin de bulunduğu İranlı bir heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki'yi ziyaret etti.

İran Ulaştırma Bakanlığı danışmanlarından Salar Aghakhani ve Afshin Amini'nin de bulunduğu İranlı bir heyet, Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki'yi ziyaret etti. Heyet, fabrikayı gezerek üretimi yapılan yolcu vagonları ve dizel tren setleri hakkında bilgi aldı.

Ziyarette konuşan Ertiryaki, İran Demiryolları'ndan gelecek üretim talebini karşılayabilecek donanım ve işgücü kapasitesine sahip olduklarını söyledi. Komşu ülkelerin demiryolu işletmeleri ile uzun soluklu çalışmalarda ortak hareket etmek istediklerini ifade eden Ertiryaki, "Komşuluk ilişkileri Türkler için her zaman ayrı bir değere sahiptir. Dolayısıyla komşu ülkeler ile kuracağımız ticari ilişkiler bizim için daha önemli ve önceliklidir. Türkiye'nin raylı taşıt üretim üssü olan TÜVASAŞ'ta son yıllarda güzel ürünler ortaya koymayı başardık. Gönül ister ki, ürettiklerimizden tüm komşu ülkelerin vatandaşları da faydalanabilsin." dedi.

Konuk heyetteki üyeler ise Türkiye ile İran arasında raylı taşıt ticareti alanında işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti
İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti
İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi İranlı Heyet, Tüvasaş'ı Ziyaret Etti - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı, Reuters'ın "Türkiye'de sokağa çıkma yasağı gelebilir" haberini yalanladı Tuvaleti kullanan kadını 2 metre uzunluğundaki dev piton kalçasından ısırdı NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Koca dolandırıldı, karısı dolandırılmaktan kurtarıldı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi