İş Adamı Zafer Murat Mermer, Tff Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı - Son Dakika

İş Adamı Zafer Murat Mermer, Tff Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı

18.02.2012 13:20
İş Adamı Zafer Murat Mermer, Tff Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı, System.String[]

İş adamı Zafer Murat Mermer, 27 Şubat'ta yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan adayı olduğunu açıkladı.

İş adamı Zafer Murat Mermer, 27 Şubat'ta yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan adayı olduğunu açıkladı. Mermer, futboldaki şike davasıyla ilgili kararın, hukuki süreç tamamlandıktan sonra alınması gerektiğine inandıklarını da söyledi.

The Ritz Carlton Otel'de basın toplantısı düzenleyen Zafer Murat Mermer, TFF başkan adayı olduğunu açıkladı ve hedefleriyle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türk futbolunun içinde bulunduğu sıkıntılı dönem hakkında açıklamalarda bulunan başkan adayı Mermer, TFF'nin disiplin kararını şike soruşturmasında hukuki sürecin tamamlanmasından sonra vermesi gerektiğine inandığını söyleyerek, "Hukuk, TFF'nin de üzerindedir. Buradaki süreçler takip edilerek karar vermenin doğru olacağını ve bu yönetim anlayışı içinde olacağımızı paylaşmak isterim. Lig bittikten sonra karar verilmesi daha doğru olur" dedi.

UEFA ve FIFA'ya ne kadar bağlı olunsa da Türkiye'nin kendi kararını verebilmesi gerektiğinin altını çizen Mermer, "Kendi içimizde çözmemiz gereken konuları, kendi sistemimiz içinde çözeceğiz. Kulüplerimizle, futbol adamlarımızla, medyayla fikir alışverişinde bulunacağız. Konuyla ilgili FIFA ve UEFA'ya alınan ve alınacak kararların doğru olduğunu ispatlamak da TFF'nin görevidir" diye konuştu.

"GEREKİRSE 'AVRUPA KUPALARINA GİTMİYORUZ' DİYEBİLİRİZ"

Zafer Murat Mermer, dava sürecinde Türk kulüplerinin gerektiği durumda Avrupa kupalarına gitmeyebileceğini dile getirdi.

Böyle bir kararın Kulüpler Birliği Vakfı ile TFF'nin ortak görüşleriyle alınabileceğinin altını çizen Mermer, "Biz 1 sene Avrupa'ya gitmiyoruz. Kendimizi toparlayıp, daha sağlam bir şekilde orada yerimizi alacağız denilebilir" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE TARAFTARI VE KULÜP ÜYESİYİM"

Basın mensuplarının hangi takımı tuttuğunu sorması üzerine Mermer, kendisinin bir Fenerbahçe taraftarı ve kulüp üyesi olduğunu açıkladı. Zafer Murat Mermer, ancak TFF başkan adayı olmasının ardından kendisini tüm kulüplerin üyesi olarak gördüğünü ifade etti.

Babasının Beşiktaşlı, annesinin ise Galatasaraylı olduğunu ifade eden Mermer, "Anadolu kulüplerinden aday olmam yönünde telkinler geldi. Burada bir amaç için toplandık. Gelen talepler üzerine buradayız. Bizi bu göreve layık gören büyüklerimize teşekkür etmek istiyorum. Türkiye'ye hizmet verecek en iyi kişinin seçileceğine, iyi şeyler yapılacağına inanmaktayım" şeklinde konuştu.

Zafer Murat Mermer'in yanında Oğuz Eken, Metehan Kıral ve Prof. Dr. Ahmet Şekerkaya isimleri de yer alırken, yönetim kurulu aday listesinde yer alacak isimleri daha sonra duyuracağını vurguladı. - İSTANBUL

İş Adamı Zafer Murat Mermer, Tff Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor İş Adamı Zafer Murat Mermer, Tff Başkan Adayı Olduğunu Açıkladı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sahte içki ölümleriyle ilgili anason yağı üreticisinden itiraf gibi sözler: Satışları10 kat arttı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli koronavirüs aşısında hedefi belirledi: Önümüzdeki bahar aylarına kadar aşı meselesini çözeceğiz İki grup arasında çıkan tartışmada ateşlenen saçma, balkona çıkan vatandaşın kafasına isabet etti Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti