İş Adamından Eğitime Destek - Son Dakika

İş Adamından Eğitime Destek

05.01.2012 14:00
İş Adamından Eğitime Destek, System.String[]

Ağrılı iş adamı İbrahim Yassıboğa Bilecik Anadolu Sağlık Meslek Lisesine perde ve tül yardımında bulundu.

Ağrılı iş adamı İbrahim Yassıboğa Bilecik Anadolu Sağlık Meslek Lisesine perde ve tül yardımında bulundu.

Vali Halil İbrahim Akpınar, iş adamı İbrahim Yassıboğa tarafından gönderilen 450 metre perde ve tülün Okul Müdürü Orhan Atabek'e tesliminde yaptığı konuşmada, devletin verdiği imkanlarla bazı ihtiyaçların karşılanamadığını belirterek, Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin yeni binasında eğitim ve öğretime başlamasıyla birçok eksiğinin bulunduğunu kaydetti.

Ağrı Valiliği görevi sırasında tanıştığı iş adamı Yassıboğa'dan okulun bazı ihtiyaçları için yardımcı olmasını istediğini anlatan Akpınar, şunları kaydetti:

"İş adamımız 450 metre perde ve tül gönderdi. Bu küçük bir örnek aslında. Yaklaşık 10 bin lira değerinde bir yardım yaptı. Ben bu örnekten hareketle durumu iyi olan insanlarımızı ve iş adamlarımızı okullarımıza, eğitime ve öğretime katkıda bulunmaya, durumu iyi olmayan öğrencilere burs ve başka yardımlarla yardımcı olmaya davet ediyorum. Bunun miktarı 5 bin veya 50 bin lira olacak diye bir şey yok. 5 veya 10 lirayla da eğitime, öğretime ve öğrencilere dönük katkıda bulunabiliriz. Bu aynı zamanda bizim insanlık ödevimizdir. İş adamımıza Bilecik halkı adına teşekkür ediyorum."

- BİLECİK

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İş Adamından Eğitime Destek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Son dakika! Anadolu Otoyolu'nda zincirleme trafik kazası! 16 araç birbirine girdi, 8 yaralı var Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı Minibüs şoförü "Son param üzülerek harcıyorum" yazılı 20 TL'nin sahibini arıyor Babasına Atatürk'ün hediye ettiği mendili maddi sıkıntıdan dolayı satışa çıkarttı Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı