İş Adamlarının İftar Yemeğinde Kardeşlik Vurgusu Yapıldı - Son Dakika

İş Adamlarının İftar Yemeğinde Kardeşlik Vurgusu Yapıldı

26.11.2012 10:40
İş Adamlarının İftar Yemeğinde Kardeşlik Vurgusu Yapıldı, System.String[]

Ankara'nın Polatlı İşadamları Derneği (POLİAD), Muharrem ayının son iftarını Alevi cemaatiyle yaptı.

Ankara'nın Polatlı İşadamları Derneği (POLİAD), Muharrem ayının son iftarını Alevi cemaatiyle yaptı. İftar yemeğinde birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapıldı.

Sünni ve Alevi vatandaşların bir araya geldiği iftar yemeği cemevi temsilcisi Kazım Can'ın 'Lokma duası' ile başladı. Daha sonra Erenler Camii din görevlisi Mehmet Seviş Kur'an Kerim okudu.

Polatlı İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Hasdoğan, Anadolu topraklarında Yezidiliğin tutmadığını söyledi. Hasdoğan, "Anadolu'nun köylerini gezin Yezid ve Muaviye'yi bulamazsınız. Ama Hasan, Hüseyin ve Fatıma isimleri çoktur. Yezidlik o gün ölmüştür." dedi.

Alevisi ile Sünnisi ile bir ağacın parçası olduklarını anlatan Mehmet Hasdoğan, Çanakkale'de, Sakarya'da dedelerinin yan yana, koyun koyuna birlikte şehit düştüklerini ifade etti. Hasdoğan, "Aşure'nin içinde bulunan ürünler kendi tadını ve rengini kaybetmiyor. Ortak bir tat sunuyor. Biz de Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ile ortak bir tada katkı sağlayacağız." diye konuştu.

İş Adamlarının İftar Yemeğinde Kardeşlik Vurgusu Yapıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel İş Adamlarının İftar Yemeğinde Kardeşlik Vurgusu Yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Ceyhan'dan şehirler arası seyahat uyarısı: Devletin araya girmesi lazım Hababam Sınıfı'ndaki sahne gerçek oldu! Niğde'de ormanda okul açıldı Optimar'dan genel seçim anketi! AK Parti zirvede tutunurken, sadece 3 parti barajı geçebildi MHP'den "askıda ekmek" eleştirilerine çok sert cevap: Askıda ekmeğe siyaset katmak ekmeğe zehir sürmektir "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı Manisa'da yaşayan emekli vatandaş, evine gelen 3.944 liralık doğal gaz faturasıyla hayatının şokunu yaşadı 2019'da yılın yatı seçilmişti! Bodrum'a demir atan yüzen saraya 450 bin TL'lik yakıt alındı 8 aylık kızı 7. kez ameliyat olan Sinan Özen, son durumu anlattı: Mecalimiz kalmadı