İş Arayanlar Kadar İşçi Arayanlar Var" - Son Dakika

İş Arayanlar Kadar İşçi Arayanlar Var"

03.03.2017 12:42
İş Arayanlar Kadar İşçi Arayanlar Var

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'da iş arayanların sayısı kadar işçi arayanların da bulunduğunu belirterek, "Demek ki doğru işçiyle, doğru işi buluşturamıyoruz.

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'da iş arayanların sayısı kadar işçi arayanların da bulunduğunu belirterek, "Demek ki doğru işçiyle, doğru işi buluşturamıyoruz. Bunu çözdüğümüzde istihdamla ilgili problemimiz kalmayacak." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliği kapsamında düzenlenen "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Toplantısı", ATO'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Burada konuşan Baran, toplumun istihdam seferberliğine tam destek verdiğini belirterek, söz konusu seferberlik kapsamında yaptıkları çalışmaları anlattı.

ATO bünyesinde hizmet verecek İŞKUR Hizmet Noktası'nın açılışını yaptıklarını hatırlatan Baran, şunları kaydetti:

"Ankara'da yaklaşık 200-250 bin iş arayan kardeşimiz var ama 200-250 bin kadar da işçi arayan arkadaşımız var. Demek ki doğru işçiyle doğru işi buluşturamıyoruz. Burada bir problemimiz var aslında. Bunu çözdüğümüzde, istihdamla ilgili problemimiz kalmayacak. Meslek liseleri aracılığıyla, eğitim sistemimizdeki revizyonlarla bunların düzeltileceğini ve istihdamla ilgili yakın bir gelecekte sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum."

Baran, Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğine dikkati çekerek, "Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar dağıldığında ülkemizin dünyada yükselen yıldızlar arasında yer alacağına eminim. 2017 yılının da çok iyi geçeceğine eminim." değerlendirmesinde bulundu.

Ankara Valisi Ercan Topaca'nın başkanlık ettiği toplantıya Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz, ATO Meclis üyeleri ve iş adamları ile bazı kamu görevlileri de katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İş Arayanlar Kadar İşçi Arayanlar Var' - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Galatasaray'ın Aralık ayındaki olağanüstü genel kurulu, koronavirüs nedeniyle yapılamayacak Korona aşısı geliştirmişlerdi! Putin'in aşı olup olmadığına Kremlin'den ilginç yanıt: Şu an imkansız Kızılay'dan 'askıda pizza' kampanyası Merkel'in Bakanlar Kurulu toplantısı yaptığı sırada bir saldırgan, Başbakanlık binasına araçla saldırı girişiminde bulundu Eşi, kayınvalidesi ve görümcesi koronadan vefat eden kadın, karnındaki bebeği de üzüntüden kaybetti Erdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz HDP'li Hasan Özgüneş'in "Mustafa Kemal, Kürdistan'a geldi" sözleri Meclis'i karıştırdı Reuters: Erdoğan, döviz rezervleri eriyince Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ı görevden aldı