İş Bankası Grubu'ndan kamu hastanelerine 10 milyon liralık kaynak - Son Dakika

İş Bankası Grubu'ndan kamu hastanelerine 10 milyon liralık kaynak

Türkiye İş Bankası Grubu, kamu hastanelerine koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan malzemeleri tedarik etmesi için 10 milyon liralık kaynak aktaracak.

Türkiye İş Bankası Grubu, koronavirüs salgını ile mücadeleye destek vermek amacıyla Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılmak üzere 10 milyon liralık kaynak ayrılmasına karar verdi.

İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, ayrılan kaynağa Türkiye İş Bankası ve bankanın iştiraklerinden Şişe ve Cam Fabrikaları, TSKB, İş Finansal Kiralama, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, İş Yatırım Menkul Değerler ve İş Yatırım Ortaklığı katkı sundu.

İHTİYAÇ DUYULAN MALZEMELER TEDARİK EDİLECEK

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ile varılan mutabakat kapsamında, sağlık hizmet sunum kapasitesinin güçlendirilmesi amacıyla belirlenecek hastanelerin ihtiyaç duyduğu ventilatör, video laringoskop, maske, tulum, eldiven ve benzeri malzeme/teçhizat tedarik edilecek.

İş Bankası Grubu'ndan kamu hastanelerine 10 milyon liralık kaynak

Son Dakika

Kuyumcular uyardı: İnternetten aldığınız altın sahte çıkabilir İBB'den "3 katı fiyatına cerrahi maske alımı" iddialarına ilişkin açıklama Son Dakika: Türkiye kendi uydusunu uzaya gönderen 10 ülke arasına girecek Kiralara yapılacak zam oranı belli oldu! İşte kiraya göre fiyat artışı Türkiye ile Azerbaycan arasındaki vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı Ev almak isteyen vatandaşa bir müjde de özel bankalardan! 2 yıl ödemesiz kredi geliyor 2020'nin ilk 5 ayında Türkiye'de en çok Renault marka otomobil satıldı Son Dakika: Akaryakıt fiyatlarına 17 ila 25 kuruş indirim geliyor Güne düşüşle başlayan gram altın 371,9 liradan işlem görüyor Son dakika: Piyasaların merakla beklediği enflasyon rakamları açıklandı THY, yolculara hijyen seti vermeye ve uçuşlarda hijyen uzmanı görevlendirmeye başladı Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilecek doktora öğrencilerine aylık 4.500 lira burs verilecek Son Dakika: Habur ve Gürbulak sınır kapıları tekrar açılıyor Dünkü sert düşüşün ardından yeni güne yükselişle başlayan dolar 6,73'den işlem görüyor Sert düşüş yaşayan altının gram fiyatı 366 liradan işlem görüyor