İş Bankası Işıklarını Bir Saat Kapattı - Son Dakika

İş Bankası Işıklarını Bir Saat Kapattı

28.03.2011 11:16
İş Bankası Işıklarını Bir Saat Kapattı

Türkiye İş Bankası, Küresel İklim Değişikliğine Dikkat Çekmek İçin WWF Önderliğinde Tüm Dünyada Gerçekleştirilen Dünya Saati Hareketine Bu Yıl da Destek Verdi.

İş Bankası ışıklarını bir saat süreyle kapattı

İş Bankası, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen "Dünya Saati" hareketine bu yıl da destek verdi. İlk kez Mart 2007'de Avustralya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour) eylemi bu yıl 26 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirildi.

26 Mart Cumartesi akşamı, yüzden fazla ülkede, bir milyar insana ulaştığı tahmin edilen bu eylem kapsamında İş Bankası, İstanbul'un en yüksek ve görkemli binalarından biri olan İş Kuleleri'nde ve diğer binalarında, güvenlik için zorunlu alanlar hariç olmak üzere, tüm ışıklarını bir saat süreyle kapatarak küresel harekete katıldı.

Her yıl Mart ayının son Cumartesi akşamı ışıkların Dünya Saati için bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleştirilen hareketin Eyfel Kulesi, Empire State Binası, Mısır Piramitleri gibi dünyaca ünlü yapılarda da uygulanması eyleme olan ilgiyi ve desteği arttırıyor.

YORUMLAR
500
İşine son verilen genç intihar etmek istedi, çocukluk arkadaşı 4 saat süren uğraş sonunda ikna edebildi İşine son verilen genç intihar etmek istedi, çocukluk arkadaşı 4 saat süren uğraş sonunda ikna edebildi Gürcistan, kötü hava koşulları nedeniyle Rusya ile sınırını kapattı Gürcistan, kötü hava koşulları nedeniyle Rusya ile sınırını kapattı Bolu Dağı Tüneli'nde toprak kayması İstanbul yönünü kapattı Bolu Dağı Tüneli'nde toprak kayması İstanbul yönünü kapattı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İş Bankası Işıklarını Bir Saat Kapattı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement