İş Dünyasının Liderleri Doğa Koleji "7. t-MBA Zirvesi"nde - Son Dakika

İş Dünyasının Liderleri Doğa Koleji "7. t-MBA Zirvesi"nde

03.04.2014 08:48
İş Dünyasının Liderleri Doğa Koleji

Doğa Koleji t-MBA öğrencileri iş dünyasını buluşturdu.

Doğa Koleji Liseleri'nde uygulanan, özgün eğitim modeli t-MBA (MBA for teenagers) öğrencilerinin her yıl düzenlediği t-MBA Zirvesi'nin 7. si, bu yıl yine iş dünyasının liderlerini ağırladı. Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. İbrahim Turhan'ın açılış konuşmasını yaptığı '7. t-MBA Zirvesi', Ülker Grubu Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Global Inovasyon Grup Başkanı Ali Ülker, Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder, Promethean Uluslararası Başkanı Eugene Viskovic, Doğa Koleji t-MBA mezunu girişimci Kadir Slocum ve Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker ile devam etti.

Doğa Koleji'nin, üniversitedeki MBA eğitimini lise düzeyinde uyguladığı t-MBA Eğitim Modelinin öğrencileri bu yıl yine iş dünyasının önde gelen isimlerinin katılımıyla "7. t-MBA Zirvesi'ni" düzenledi. Türkiye'deki en önemli uluslararası gençlik organizasyonlarından biri haline gelen t-MBA Zirvesi 2 Nisanda Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti. Açılış konuşmasını Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turhan'ın yaptığı zirvede; Ülker Grubu Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Global Inovasyon Grup Başkanı Ali Ülker, Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder, Promethean Uluslararası Başkanı Eugene Viskovic, Doğa Koleji t-MBA mezunu girişimci Kadir Slocum, Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker Türkiye ekonomisinde eğitimin ve gelecek neslin önemine değindi.

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. İbrahim Turhan kendisinin de Doğa Koleji ailesinin bir ferdi olduğunu, kendi çocuğunun da Doğa Koleji'nde öğrenim gördüğünü belirterek "Başarıya ulaşmak için bazı temel unsurlar gerekli. Bunların en önemlileri; sorgulamak, anlamak, anlamlandırmak, bir duruşa sahip olmak, ilkeli olmak, vizyon sahibi olmak, girişimci olmak ve tekrar tekrar denemek. Bunların tamamına sahip olduğunuzda başarı geliyor. Bu sabah yolda elinde plaketle buraya yürüyen iki genç gördüm, az önce izlediğimiz filmde ne kadar kısa sürede bu organizasyon için çalışmalarınızı tamamladığınızı gördüm. Eğer siz gençler bu işi bu kadar sahiplenmiş ve sorumluluk edinebilmişseniz bu iş bitmiş demektir. t-MBA'in önünde hiçbir şey duramaz. Bugün burada sizlerle olmak beni çok gururlandırıyor, umutlandırıyor" diye konuştu.

Zirvenin konuşmacıları arasında yer alan Ülker Grubu Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Global Inovasyon Grup Başkanı Ali Ülker ise "Bugün bizim burada soruları siz gençler soracak, ne istediğinizi siz söyleyeceksiniz, bizler buna göre hareket edeceğiz. Bizler şirketlerimizi Türkiye'de başarı elde etmek için kurduk ve globale ulaştık. Sizler bugün artık global şirketler kuracak, bunları yöneteceksiniz. Siz gençlerin bizi daha iyi yerlere götüreceğinize inanıyorum. Bugün sizlerle biraraya gelince buna inancım bir kat daha arttı" dedi.

Daikin Türkiye CEO'su Hasan Önder, Promethean Uluslararası Başkanı Eugene Viskovic ve Doğa Koleji t-MBA mezunu girişimci Kadir Slocum da t-MBA öğrencileri ile birlikte olmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek teşekkür ettiler.

Doğa Koleji'nin hızlı büyümesini, gelişimini ve uluslararası alandaki başarısını eğitimin her sürecinde uyguladıklarını, özgün ve öğrenci odaklı eğitim modellerine borçlu olduklarını belirten Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker "Bizim için eğitimde en önemli unsur öğrencilerimizin yeteneği ve ilgisi doğrultusunda eğitim verebilmek. Bunun için okullarımızda bilim, sanat, Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>spor ve ekonomi gibi pek çok alanda özgün eğitim modelleri oluşturuyor ve t-MBA ile üniversitedeki MBA programını lise öğrencilerimize uyguluyoruz. Öğrencilerimizin oluşturduğu t-MBA Meclisleri şirket yöneticileriyle her ortamda bir araya geliyor, fikir alışverişinde bulunuyor, onlara görüşlerini bildiriyor. Öğrencilerimiz ülke ve dünya ekonomisi ile daha lise sıralarında tanışıyor ve kendilerine sizlerle bir arada olma imkânı yaratıyor, şimdiden ekonomiye yön verecek girişimlerde bulunuyorlar. Dolayısıyla t-MBA öğrencilerimizin tamamen kendi çabalarıyla bu yıl 7. kez düzenlediği zirvemizde bulunmaktan çok büyük gurur ve mutluluk duyuyorum" dedi.

t-MBA öğrencileri, "7. t-MBA Zirvesi" ile tüm dünyaya örnek oldu!

Doğa Koleji tarafından geliştirilen, Türkiye'de Uluslararası Akreditasyon Merkezi EdExcel'in onayına sahip tek k-12 eğitim modeli olan t-MBA, geliştirildiği günden bu yana Türkiye ve dünyadaki pek çok eğitim kurumuna örnek oldu. t-MBA öğrencilerinin düzenlediği "7. t-MBA Zirvesi'ne" ve 31 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında devam eden 't-MBA Zirve Haftası'na bu yıl da dünyanın en önemli marka ve firmaları, liderleri, yurtdışındaki üniversiteler ve Sivil Toplum Kuruluşları eşlik etti. Zirve haftası yurtdışından gelen ve merkezi Londra'da bulunan Global Youth Network (GYN) Organizasyonu Üyeleri ve t-MBA Project World 2014'ü kazanan öğrencilerin katıldığı ödül töreni ile başladı ve öğrencilere ödülleri teslim edildi.

Organizasyon süresince Rusya, Almanya, Hollanda, Finlandiya, İngiltere'deki okullardan gelen yüzlerce öğretmen ve öğrenci, t-MBA öğretmenleri ve öğrenci meclislerinin verdiği eğitimlere katıldı ve t-MBA modeli hakkında detaylı bilgi edindi. Zirve Haftası'nda ayrıca SSI Foundation and Green Partners, University of Alberta, University of Debrecen, European University ve dünya markalarının çeşitli alanlardaki sertifikalı eğitim ve workshoplar düzenlendi. Bu workshoplarda hem t-MBA öğrencileri hem de dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrenci ve öğretmenler üniversite eğitimi ve kariyer planlamaları hakkında bilgi edindiler. "Choose Your Career" gününde ise öğrenciler yerli ve yabancı onlarca üniversiteyle bir araya gelerek kariyerlerine yön verdiler.

Almanya ve Lübnan'dan t-MBA Eğitim Modeline talep!

Doğa Koleji Liseleri'nde uygulanan t-MBA Eğitim Modeli, 7. t-MBA zirvesi süresince de yurt dışından da yoğun talep gördü. Almanya ve Lübnan'daki önde gelen eğitim kurumlarının okul yöneticilerinin ağırlandığı zirve haftasında, okul yöneticileri t-MBA Eğitim Modeli hakkında bilgi edinerek, eğitim modelini kendi okullarında uygulamayı talep etti.

İş Dünyasının Liderleri Doğa Koleji 7. t-MBA Zirvesi nde

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İş Dünyasının Liderleri Doğa Koleji '7. t-MBA Zirvesi'nde - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Hatayspor, 90+8'de attığı golle Gaziantep'ten puanla döndü Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Konuta büyük zam yolda! Kademeli olarak yüzde 50'ye varan fiyat artışı bekleniyor Kiracı 'Allah belanızı versin' yazılı not bırakıp evini yaktı, binayı dumanlar sardı