İş Garantili Kurslara Başvuru Az - Son Dakika

İş Garantili Kurslara Başvuru Az

03.01.2012 11:48
İş Garantili Kurslara Başvuru Az, System.String[]

Ali Girişim - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, insanların daha çok güvenlik ve temizlik işlerinde çalışmak istediğini, belirterek, "Halbuki Burdur'da sanayi de çalışacak elemanlara daha çok ihtiyaç var" dedi.

Ali Girişim - Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, insanların daha çok güvenlik ve temizlik işlerinde çalışmak istediğini, belirterek, "Halbuki Burdur'da sanayi de çalışacak elemanlara daha çok ihtiyaç var" dedi.

İŞKUR Burdur İl Müdürü İsmail Deveci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kurum olarak 25'er kişilik 7 girişimcilik kursu açtıklarını, bu kursları tamamlayan 16 kişinin Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na (KOSGEB) müracaat ederek, 27 bin liralık krediden faydalandığını bildirdi.

İstihdam garantili kursların devam ettiğini belirten Deveci, talebin beklenenin altında olmasından yakındı. Burdur'un özellikle mermer sektöründe öne çıkan bir kent olduğuna dikkati çeken Deveci, "Mermer sektöründe 5 bine yakın kişi çalışıyor. İşverenlerin talebi sürekli artıyor. Kişiler daha çok güvenlik ve temizlik işlerinde çalışmak istiyor. Halbuki Burdur'da sanayi de çalışacak elemanlara daha çok ihtiyaç var" dedi.

Bir kursun açılabilmesi için en az 12 kişiden talep gelmesi gerektiğini vurgulayan Deveci, işçiye büyük ihtiyaç duyulan mermer sektöründe talep yetersizliği yüzünden kurs açamadıklarını bildirdi.

İsmail Deveci, Burdur'da ayrıca tekstil sektörüne yönelik kurslar açmayı istediklerini, yetişmiş insan gücü sayesinde tekstil firmalarının Burdur'da yatırım yapabileceğini anlattı. Deveci, özellikle kadınlara yönelik kurslar açmayı çok önemsediklerini vurgulayarak, "2012 yılında da işverenlerden gelen talepler doğrultusunda kurslar açmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

- BURDUR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İş Garantili Kurslara Başvuru Az - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Adana'da polislerin dezenfektan sorduğu taksici, tıraş losyonu gösterdi Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 483 liradan işlem görüyor "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu Son Dakika! Akşener'den Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt: İstanbul İl Başkanı'na karşı FETÖ'cü söylemi çok büyük yalandır Eski sevgilinin 'Uygunsuz fotoğraf' şantajı 18 yaşındaki genç kızın hayatını kararttı El frenini çekmeyi unuttuğu aracı camdan içeri atlayarak durdurdu Rus gazeteci Ermeni cephesinden bildirdi: Dayanılmaz bir koku var, askerlerin cesetleri ortalıkta duruyor Öğretmen dizisi, 9. bölümle ekran macerasını noktalayacak