İş görüşmesinde şaşırtan manzara! 1052 kişi çağrıldı, 9 kişi katıldı - Son Dakika

İş görüşmesinde şaşırtan manzara! 1052 kişi çağrıldı, 9 kişi katıldı

02.12.2020 09:28

Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi'nde iş görüşmelerine çağrılan kişilerin katılım oranları hem firma yetkililerini hem de belediye çalışanlarını şaşırttı. Son olarak e-ticaret üzerinden gelecek siparişlere cevap vermek için 1052 kişinin çağrıldığı iş görüşmesine 9 kişinin katıldığı görüldü.

2012 yılından bu yana iş arayanlar ile iş verenleri buluşturan Bağcılar Belediyesi Kariyer Merkezi'nde ekim ve kasım aylarında 3 ayrı istihdam toplantısı gerçekleşti. Programlara gösterilen ilgi herkesi şaşırttı.

Mahmutbey Mahallesi'nde yeni açılan bir restaurant için garson, temizlikçi ve kasiyer olarak 30 kişinin alınacağı işe bin 138 kişinin davet edildiği toplantıya sadece 20 kişi katıldı. İkinci toplantı ise ev tekstili ve dekorasyonu alanında yurt içinde ve yurt dışında mağazaları bulunan şirket isteği üzerine düzenlendi. İstenilen profile uygun Kariyer Merkezi'nde kayıtlı 3 bin kişiye mesaj atıp davette bulunuldu. Ancak 50 depo görevlisinin alınacağı görüşmeye 25 kişi iştirak etti.

BİN 52 KİŞİ ÇAĞIRILDI 9 KİŞİ GELDİ

Son olarak ise bir şirket e-ticaret üzerinden gelecek siparişlere cevap vermek için depo görevlisine ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bunun üzerine Kariyer Merkezi yetkilileri, İŞKUR ile yapılan protokol çerçevesinde kayıt yaptıran bin 52 kişiye mesaj gönderdi. İletişime geçilen kişilerden sadece 9'u Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda düzenlenen toplantıya geldi.

İş görüşmesinde şaşırtan manzara! Bin 52 kişi çağrıldı, 9 kişi katıldı

3 YILDA 1354 KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

Uluslararası çalışan lojistik firması için 110 kişi iş görüşmesine çağrıldı. Ancak Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'ndaki toplantıya gelen davetli sayısı 25'te kaldı. Yüz yüze gerçekleşen görüşmelerin sonucunda aranan özelliklere uyan 7 kişinin işe alınmasına karar verildi. Özellikle pandemi günlerinde yaşanan işsizliğe rağmen iş görüşmelerinin ilgi görmemesi firma sahipleri ve Kariyeri Merkezi yetkililerini şaşırttı.

28 bin 589 kayıtlı kişinin bulunduğu bu proje sayesinde son üç yılda sağlıktan güvenliğe ve temizliğe kadar farklı sektörlerde bin 354 kişi istihdam edildi.

İş görüşmesinde şaşırtan manzara! 1052 kişi çağrıldı, 9 kişi katıldı
İş görüşmesinde şaşırtan manzara! 1052 kişi çağrıldı, 9 kişi katıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi İş görüşmesinde şaşırtan manzara! 1052 kişi çağrıldı, 9 kişi katıldı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (4)
  • yazık!: insanlarla dalga geçer gibi çıkıp iş beğenmiyorlar diyorlar sonra 30 kişiyi alacakları işe 1000 küsür kişiyi çağırmak şovmenliktir... haram olsun sizin bizim sırtımızıdan yediğiniz paralr Cevap Yaz 24 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Estetik ameliyatı olmak için gittiği hastaneden tabutla çıktı Fener'de Mesut Özil sevinci yaşanırken yıldız futbolcu sessiz sedasız Türkiye'den ayrıldı Koronavirüs aşısında Avrupa'yı solladık! 5 günde 830 bin sağlık çalışanını aşıladık İzmir dönüşü korkunç kaza! Arabası takla atan Tolgahan Sayışman ölümden döndü Temsilci atamayan Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu Havai fişek patlaması sonucu yaralanan G.Saraylı Elabdellaoui, mayıs ayına kadar hastanede kalacak Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı