İş-Kur Kuraları Ertelendi - Son Dakika

İş-Kur Kuraları Ertelendi

07.09.2012 15:36
İş-Kur Kuraları Ertelendi, System.String[]

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında, okullarda temizlik elemanı olarak çalışacak işçilerin belirleneceği kuranın ertelendiği açıklandı.

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında, okullarda temizlik elemanı olarak çalışacak işçilerin belirleneceği kuranın ertelendiği açıklandı.

İş-Kur Adıyaman Müdürü Ramazan Tatar yaptığı açıklamada, 8 Eylül Cumartesi günü Halk Eğitim Salonu'nda yapılacak olan kura çekiminin, genel müdürlüğün talimatıyla ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı. Kuralar tüm Türkiye genelinde ertelenirken, Adıyaman'da merkez ve ilçelerdeki okullarda görev yapması için alınacak 500 kişinin arasına girmek için, 13 bin 417 kişi başvuruda bulundu.

Ramazan Tatar, başvuruların alındığını ve haklarının saklı olduğunu belirterek, "Türkiye İş Kurumu'nca yürütülmekte olan Toplum Yararına Çalışma Programları kapsamında, İl Müdürlüğümüz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda, ilimizdeki resmi okullarda sınıf temizliği için 2012-2013 eğitim ve öğretim yılını kapsayacak şekilde, ilimiz merkezinde 150 ve ilçelerinde 350 olmak üzere toplam 500 kişinin 9 ay süreyle istihdam edileceği projeye başvurular, 27 Ağustos tarihinde başlamış 6 Eylül tarihinde son bulmuştu. 8 Eylül Cumartesi günü saat 10: 00'da Adıyaman Halk Eğitimi Merkezi Salonu'nda noter huzurunda kuraları çekilecekti ancak, genel müdürlüğümüzden gelen talimatla kura çekimleri Türkiye genelinde ikinci bir talimata kadar ertelenmiştir. Genel müdürlüğümüzden gelecek yeni talimat doğrultusunda gerekli duyuru en seri şekilde yapılacaktır" bilgisini verdi. - ADIYAMAN

İş-Kur Kuraları Ertelendi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İş-Kur Kuraları Ertelendi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alaska'da 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi! Tsunami uyarısı yapıldı Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı