İş Makinesi Parkını Sanko Makina ile Genişletti - Son Dakika

İş Makinesi Parkını Sanko Makina ile Genişletti

05.01.2012 15:47
İş Makinesi Parkını Sanko Makina ile Genişletti, System.String[]

Trabzon'da yerleşik Danışmaz Makine A.Ş, iş makinası parkını Sanko Makina'nın ürettiği MST marka bekoloderler ile genişletmeye devam ediyor.

Trabzon'da yerleşik Danışmaz Makine A.Ş, iş makinası parkını Sanko Makina'nın ürettiği MST marka bekoloderler ile genişletmeye devam ediyor. Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Danışmaz, MST marka bekoloderlerin teknik değerlerinin, ithal makinalardan geri olmadığına dikkati çekerek, "Yatırım yapacaksam, ülkemizde istihdama gönül vermiş firmalardan olmasına özen gösteririm." dedi.

Doğu Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere, hemen her bölgede 1994 yılından bu yana alt ve üstyapı projelerinin gerçekleşmesini sağladıklarını kaydeden Danışmaz, "Sanko Makina'dan ilk bekoloder alımını 2008 yılında yapmıştık. MST marka bekoloderler ile hidroelektrik santral (HES) inşaatlarında tünel çalışması yapıyoruz. Doğu Karadeniz'de, çok ağır şartlarda MST bekoloderler ile çift vardiya sisteminde çalışıyoruz. Hidrolik kırıcı kullanımının yoğun olduğu alanlarda MST bekoloderleri kullanıyoruz. MST markasını tercihimiz, zaman içinde devam etti ve kiralamada da MST markasını bölgede önemli bir konuma yerleştirdik. Firma olarak, bu makinalar ile Türkiye genelinde önemli projelere imza attık." diye konuştu.

"7 MAKİNA ALDIK, 7 MAKİNA DAHA ALACAĞIZ"

Danışmaz; 2008, 2009 ve 2010 yıllarında Sanko Makina'dan yaptıkları filo alımlarına, 2011 yılında 7 adet MST M542s bekoloder alımıyla ivme kazandırdıklarını ve bu sayede makine parkını daha da güçlendirdiklerini vurguladı. Danışmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu yıl 7 adet MST bekoloder daha alacağız. Sanko Makina'yı tercih etmemizin bir değil, birden çok nedeni var. 2008 yılında inşaat şirketi olarak faaliyetimizi sürdürüyorduk ve makine işlerini taşeronlara veriyorduk. 2008 yılında Danışmaz Makine A.Ş olarak faaliyetimizi sürdürmeye başladığımızda, makine kiralama filosu kurmaya karar verdik, mühendislerimizden, makina markalarını araştırmalarını istedik. Araştırmalarımız sonucu, teknik değerlendirme raporlarında MST bekoloderlerin teknik değerlerinin, ithal makinalardan geri kalmadığını gördük. Sanko Makina'yı tercih etmemizin birinci nedeni bu. İkinci nedenimiz ise istihdama katkı sağlamak anlayışımızdır. Yatırım yapacaksam, ülkemizde istihdama gönül vermiş firmalarla işbirliğini düşünürüm. Bundan dolayı Sanko Makina'yı tercih ettim. Çalışma şartlarımız çok ağır olduğu için kafamızda soru işaretleri vardı. Alım aşamasında Sanko Makina İmalat Makinaları Satış Direktörü Aydın Karlı bizi, Gaziantep'te kurulu üretim tesisine davet etti. Sanko Makina Bölge Satış Müdürü Murat Değirmencioğlu da programa katıldı. Ziyaretimizde, teknik ekibimizle birlikte modern tezgahlarda yapılan üretime hayran kaldık."

İş Makinesi Parkını Sanko Makina ile Genişletti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Ekonomi İş Makinesi Parkını Sanko Makina ile Genişletti - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 10 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı