Son Dakika Haberleri: İş Adamı Şevket Demirel Güllerle Uğurlandı

İş Adamı Şevket Demirel Güllerle Uğurlandı

4 yıl önce

9. Cumhurbaşkanı Demirel'in vefat eden kardeşi iş adamı Şevket Demirel, Isparta'da güllerle uğurlandı. Kızları cenaze namazını ön safta kıldı, tabuta omuz verdi.

İş Adamı Şevket Demirel Güllerle Uğurlandı, System.String[]

İş adamı Şevket Demirel, Pazartesi günü sabaha karşı İstanbul'da yaşlılığa bağlı hastalıklardan dolayı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefat eden kardeşi işadamı 90 yaşındaki Şevket Demirel, memleketi Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy'de toprağa verildi. Güllerle donatılan tabutuna gül suyu serpilen Şevket Demirel'in cenaze törenine, siyaset ve iş dünyasından ünlü isimler katıldı.

BUGÜN CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Pazartesi günü sabaha karşı İstanbul'da yaşlılığa bağlı hastalıklardan dolayı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren işadamı Şevket Demirel için bugün memleketi İslamköy'de kendi yaptırdığı Süleyman Demirel Külliyesi içersindeki Şehriban Hatun Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.


TÖRENE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SOYLU DA KATILDI

Törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, eski başbakan Mesut Yılmaz, Demirel'in damadı CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Nihat Özdemir, işadamı Rahmi Koç, işadamı Taylan Bilgel, eski bakanlar, milletvekilleri, valiler, belediye başkanları, Demirel ailesi ve vatandaşlar katıldı.


NESLİHAN DEMİREL, CENAZE NAMAZINI ÖN SAFTA KILDI

Şevket Demirel'in kızları Neslihan Demirel, Nihan Atasagun ve Binhan Kesici, cenaze namazını ön safta kıldı. Hayat arkadaşını son yolculuğuna uğurlayan Sezen Demirel ise cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Yoğun kalabalık nedeniyle cenaze namazı bir süre geç başladı.


GÜLLER ARASINDA UĞURLANDI

İşadamı Şevket Demirel'in öğle vakti kılınan cenaze namazı sonrası güllerle donatılan tabutu cenaze aracına taşındı. Taşıma sırasında tabutun üzerine gülsuyu serpildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, mezarlığa kadar yürüyüp defin işlemine katıldı.

Defin sırasında basın mensuplarının görüntü almaması için yeşil bir örtü mezar üzerine kapatıldı. Daha sonra Şevket Demirel'in cenazesi mezara konularak ve dualar eşliğinde defnedildi.


Şevket Demirel'in kızlarından Neslihan Demirel, babasının tabutuna omuz verdi.

SÜLEYMAN DEMİREL'İN MEZARI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Defin işleminden sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu ve eski başbakan Mesut Yılmaz başta olmak üzere birçok isim 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Çalcatepe'deki anıt mezarını da ziyaret etti.

Haber Yayın Tarihi: 11.05.2016 04:31 Kaynak: DHADehşet anları kamerada! 15 yaşındaki genç kızı, herkesin gözü önünde böyle boğdu
Yazıcıoğlu davası tanığı: Bu ifadeler insanı ipe götürür, göndermeyelim İmamoğlu'nun görevden aldığı Yunus Emre Ayözen, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından DHMİ'ye atandı