İşadamları İnşaat Sektörünün Sorunlarını Konuştu - Son Dakika

İşadamları İnşaat Sektörünün Sorunlarını Konuştu

08.09.2012 16:30
İşadamları İnşaat Sektörünün Sorunlarını Konuştu, System.String[]

Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) İnşaat Komitesi üyeleri, inşaat sektörünün sorunlarını tartıştı.

Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) İnşaat Komitesi üyeleri, inşaat sektörünün sorunlarını tartıştı.

Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki toplantıda MAKİAD İnşaat Komitesi üyeleri bir araya geldi. İnşaat sektörünün sanayi ve hizmet alanında faaliyet gösteren yaklaşık 240 alt sektörle işbirliği içinde olduğunu belirten iş adamları, çok geniş bir alana hitap eden sektörün sorunları bulunduğunu dile getirdi.

Toplantıda, inşaat alanında son dönemlerde arsa problemi yaşandığı, alt yapısı hazır arsa üretilmesi gerektiği, malzeme ve arsa fiyatlarındaki artışa karşın, konut fiyatlarında düşüş gerçekleştiği, daire satışlarında geçen yıllara göre azalma görüldüğü ve kalifiye eleman sıkıntısının bulunduğu belirtildi.

MAKİAD Genel Sekreteri Şaban Bol, yaptığı konuşmada, İnşaat Komitesi olarak sorunlarla ilgili çözüm önerileri hakkında görüş alış verişinde bulunduklarını ve belirlenen sorunları ilgili makamlara ulaştırmayı planladıklarını ifade etti.

İşadamları İnşaat Sektörünün Sorunlarını Konuştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel İşadamları İnşaat Sektörünün Sorunlarını Konuştu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Azerbaycanlı öğretim görevlisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdı: Bizi öldürün ama onlara bırakmayın