İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı - Son Dakika

İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı

05.05.2011 11:20
İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı, System.String[]

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde baharın gelişini müjdeleyen Hıdrellez kutlamaları için hazırlıklar tamamlandı.

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesinde baharın gelişini müjdeleyen Hıdrellez kutlamaları için hazırlıklar tamamlandı. Bayramı nedeniyle Yukarıöz Parkı'ndaki kavaklık alanında şenlik gerçekleştirilecek. Belediye personeli ve bayanlar kavaklık alanındaki yeşil alandaki hazırlık yaptı.

Ülke genelinde kutlanan Hıdrellez şenliklerinin İscehisar'da da şenlik havası içinde kutlanacağını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Çibik, "Hıdrellez, bütün Türk dünyasında bilinen mevsimlik bayramlarımızdan biridir. Hızır günü olarak adlandırılan hıdrellez günü, Hızır ve İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları gün olması nedeniyle kutlanmaktadır. Hızır ve İlyas sözcükleri birleşerek halk ağzında hıdrellez şeklini almıştır. Bu günde İscehisar halkımız bütün işini gücünü bırakarak ailesiyle piknik yapmaya Yukarıöz Parkımıza geliyorlar. Bu günü doyasıya parkımızda eğlenerek geçirmeleri için İscehisar Belediyesi olarak bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. İscehisar halkının en güzel şeylere layık olduğunu biliyoruz ve bu azimle çalışıyoruz. " dedi.

İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı
İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı
İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İscehisar'da Hıdrellez Hazırlıkları Tamamlandı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 7 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 20 bin 107 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 7 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 20 bin 107 yeni vaka tespit edildi DSÖ, Sinopharm aşısına acil kullanım onayı verdi DSÖ, Sinopharm aşısına acil kullanım onayı verdi Cani kadın, kocasını öldürüp parçalarını foseptik çukuruna attı Cani kadın, kocasını öldürüp parçalarını foseptik çukuruna attı İtalyan Carel, Türk firması CFM Soğutma'nın yüzde 51'ini satın alıyor İtalyan Carel, Türk firması CFM Soğutma'nın yüzde 51'ini satın alıyor AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi AK Parti'nin çizgi film videosunu amacına ulaştığı için sildiği öğrenildi Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Belarus'ta kırmızı beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına para cezası verildi Demir ve bakır fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı Demir ve bakır fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı
Advertisement