İşçi Partisi, Cumhurbaşkanı Gül'ü de İstifaya Çağırdı - Son Dakika

İşçi Partisi, Cumhurbaşkanı Gül'ü de İstifaya Çağırdı

05.01.2012 15:49
İşçi Partisi, Cumhurbaşkanı Gül'ü de İstifaya Çağırdı, System.String[]

İşçi Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Karadağ, Atatürk Dil ve Tarih Kurumu'ndaki görevinden istifa eden Türköne'nin ardından, Türköne'yi bu göreve atayan Cumhurbaşkanı Gül'ün de istifa etmesi gerektiğini söyledi.

İşçi Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Dursun Karadağ, Atatürk Dil ve Tarih Kurumu'ndaki görevinden istifa eden Mümtazer Türköne'nin ardından, Türköne'yi bu göreve atayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de istifa etmesi gerektiğini söyledi İşçi Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Dursun Karadağ, Atatürk Dil ve Tarih Kurumu'ndaki görevinden istifa eden Mümtazer Türköne'nin ardından, Türköne'yi bu göreve atayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Atatürkçülükle ilgili sözlerinin ardından kamuoyundan tepki gören ve bugün Atatürk Dil ve Tarih Kurumu üyeliği görevinden istifa eden Mümtazer Türköne'nin istifası üzerine İşçi Partisi'nden açıklama geldi. Konuyla ilgili görüşlerini yaptığı yazılı açıklama ile duyuran Genel Sekreter Yardımcısı Dursun Karadağ Türköne'nin bu göreve Cumhurbaşkanı tarafından atandığını hatırlatarak, "Tescilli Atatürk düşmanı Mümtazer Türköne, Milletin büyük tepkisi karşısında istifa etmek zorunda kalmıştır. Mümtazer Türköne, Atatürk düşmanlığını her zaman pervasızca ilan etmiş, tescilli bir Atatürk Cumhuriyeti yıkıcısıdır" dedi. Karadağ, açıklamasında Cumhurbaşkanı Gül'e de tepki göstererek şunları kaydetti:

"Peki onun bu niteliğini bilerek Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu üyeliğine atayan Abdullah Gül'ün sorumluluğu nedir? Abdullah Gül, işgalindeki koltukta oturmaya devam edebilir mi? Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi tarafından Atatürk Cumhuriyeti yıkıcısı olmaktan mahkum edilmiş bir Atatürk düşmanıdır. Abdullah Gül, Türköne, İskender Pala ve diğerlerini, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu üyeliğine, onların Atatürk düşmanı olduklarını bilerek, kasten atamıştır. Abdullah Gül, bu tasarrufuyla, Anayasa Mahkemesi'nce mahkum edilen suçlarını işlemeye devam etmekte ve Atatürk Cumhuriyeti'ne meydan okumaktadır. Milletimizin Mümtazer Türköne'ye tepkisi haklıdır. Ancak atayanın suçu, atanandan büyüktür. Atatürk düşmanlarını, Atatürk'ün kurumlarına atayan, Atatürk Cumhuriyeti'ne meydan okumaya devam eden Abdullah Gül, gereğini yaparak Cumhurbaşkanlığı makamını terk etmelidir. Türk Milleti, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarını indirecek güce sahiptir."

- Ankara

İşçi Partisi, Cumhurbaşkanı Gül'ü de İstifaya Çağırdı

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel İşçi Partisi, Cumhurbaşkanı Gül'ü de İstifaya Çağırdı - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti