Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci - Son Dakika

Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci

06.10.2020 10:58
Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci, System.String[]

Hacılar Belediyesi İmar AŞ ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Hacılar Belediyesi İmar AŞ ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Hacılar Belediyesinde düzenlenen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, sözleşme görüşmelerinin kısa zamanda anlaşma ile sonuçlanmasından mutlu olduğunu belirtti.

Çalışanların tamamının kendileri için değerli olduğunu vurgulayan Özdoğan, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, ilimiz, ilçemiz için emek veriyorlar. Çalıştığı yere asla nankörlük etmeyen kardeşlerimizin, çalışanlarımızın toplu sözleşme süreleri dolmuştu. Bizler de bu süreci anlaşmayla tamamladık. İnşallah işçi kardeşlerimizin maaşlarına yapılan bu artış bereketli olur. Kazasız, belasız çalışmalar, sağlıklı yarınlar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun."

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik de, Hacılar Belediyesi ile bir süredir devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığını belirtti.

Hacılar Belediyesinin çalışanının hakkını gözeten bir anlayışla yönetildiğini aktaran Çelik, "Hacılar'da bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadık. Gününde maaş ve sosyal haklarımızı aldık. Hakkı bilenden hakkı almak kolay. Başkanımız her zaman için çalışanların yanında oldu. Ben toplu iş sözleşmesi sürecinde katkılarından dolayı başkanımıza, başkan yardımcılarımıza, müdürlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yeni sözleşmeye göre işçi maaşı en düşük 3 bin 200 lira, en yüksek 4 bin 500 lira olarak belirlendi.

Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci
Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci
Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci
Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hacılar Belediyesinde toplu sözleşme sevinci - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Trabzon Emniyeti, Şenol Güneş ve Uğurcan Çakır'a hakaret eden taraftarlara soruşturma başlattı 13:36 Trabzon Emniyeti, Şenol Güneş ve Uğurcan Çakır'a hakaret eden taraftarlara soruşturma başlattı EURO 2020'ye tribünde 'Eş arıyorum' pankartı açan güzel taraftar damga vurdu 13:15 EURO 2020'ye tribünde 'Eş arıyorum' pankartı açan güzel taraftar damga vurdu Türkiye, turizm anlaşmasına uymayan Yunanistan'a NAVTEX'li cevap verdi 12:54 Türkiye, turizm anlaşmasına uymayan Yunanistan'a NAVTEX'li cevap verdi
Profesör, 12:31 Profesör, "Koronavirüs olduğumu bilmeden aşı olmaya gittim, zararı olur mu?" sorusunu cevapladı Sergen Yalçın, 4 saat süren toplantı sonucunda 45 milyon TL ücrete 12:03 Sergen Yalçın, 4 saat süren toplantı sonucunda 45 milyon TL ücrete "Tamam" dedi Burak Elmas'ın Fatih Terim'e hoş geldin hediyesi Paulinho olacak 11:42 Burak Elmas'ın Fatih Terim'e hoş geldin hediyesi Paulinho olacak
Kadir Şeker'in kurtardığı, Ayşe Dırla, uyuşturucuyla yakalandığı sevgilisiyle cezaevinde evlendi 11:23 Kadir Şeker'in kurtardığı, Ayşe Dırla, uyuşturucuyla yakalandığı sevgilisiyle cezaevinde evlendi Onur Air'in uçakları icraya verildi, ikinci bir talimata kadar uçuşlar durduruldu 10:49 Onur Air'in uçakları icraya verildi, ikinci bir talimata kadar uçuşlar durduruldu
Advertisement