İşçilerde Toplu Sözleşme Sevinci - Son Dakika

İşçilerde Toplu Sözleşme Sevinci

12.01.2012 17:43
İşçilerde Toplu Sözleşme Sevinci, System.String[]

Samandağ Belediyesi'nde görev yapan 88 işçi düzenlenen törenle toplu sözleşme imzaladı.

Samandağ Belediyesi'nde görev yapan 88 işçi düzenlenen törenle toplu sözleşme imzaladı.

Samandağ Belediyesi ve DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası arasında süren görüşmeler olumlu sonuç vererek anlaşmaya varıldı. 88 işçiyi ilgilendiren sözleşme Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Genel- Hizmet İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Mehmet Güleryüz arasında imzalandı.

Törende konuşan Belediye Başkanı Nehir, işçi haklarında geçmişe oranla önemli düzenlemeler yaptıklarını ve personel maaşlarının düzenli olarak verildiğini söyledi.

Samandağ Belediyesi'nin kangrenleşmiş sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu emekli olan 64 kişinin tüm biriken ödemelerinin yapıldığını ifade eden Nehir, şöyle konuştu:

" İller Bankası'ndan 2 milyon 456 bin TL tutarında teminat mektubu aldık. Bu mektup karşılığında Halk bankası tarafından 36 ay vadeli kredi alarak kalan emeklilerin alacaklarını ödedik. 6111 sayılı yasa ile gönderdiğimiz 43 personelimizin alacaklarını ödedik ve her zaman onların yanında olacağımızı söyledik. Temel düşüncemiz işçinin emekçinin haklarının ödenmesi yönünde olacaktır. Belediye yönetimine geldiğimizde temel ilkemiz olan personelin refahı, çalışma ortamı ve iş düzenini en iyi şekilde sağlamaya çalıştık. Yaptığımız sözleşme ile sizleri enflasyona ezdirmedik Her zaman çalışandan üretenden yana taraf olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Hepinize hayırlı uğurlu olsun."

Sendika başkanı Güleryüz'de başkan Nehir'e teşekkür ederek bundan sonraki süreçte de işçi haklarını savunmaya devam edeceklerini dile getirdi. Daha sonra karşılıklı olarak sözleşme imzalandı. - HATAY

İşçilerde Toplu Sözleşme Sevinci
İşçilerde Toplu Sözleşme Sevinci

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İşçilerde Toplu Sözleşme Sevinci - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici