Son Dakika Haberleri: İşe Geç Giden Gaziye, Tuvalet Temizleme Cezası Verildi

İşe Geç Giden Gaziye, Tuvalet Temizleme Cezası Verildi

3 yıl önce

Vatani görevini yaparken sol bacağını diz altından kaybeden Doğan'a, işçi olarak çalıştığı Tekirdağ'daki Karayolları şantiyesinde 1 gün işe geç gidince tuvalet temizleme cezası verildi.

İşe Geç Giden Gaziye, Tuvalet Temizleme Cezası Verildi, System.String[]

42 yaşındaki Abdurrahman Doğan, Güneydoğu'da vatani görevini yaparken sol bacağını diz altından kaybetmişti. Doğan'a, işçi olarak çalıştığı Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki Karayolları şantiyesinde bir gün işe geç gidince tuvalet temizleme cezası verildi. Doğan'ın paspasla tuvalet temizlerken çekilen fotoğrafları, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılınca büyük tepki çekti.

İDDİAYA GÖRE İŞE 1 GÜN GEÇ KALDI

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde bulunan Üzümlü Karakolu'nda vatani görevini yaparken PKK'lı teröristlerce girilen çatışmada sol bacağını kaybeden ve yerine protez takılan Abdurrahman Doğan, çalıştığı Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki Karayolları şantiyesinde iddiaya göre işe bir gün geç kaldı.

DOĞAN'A TUVALET TEMİZLEME CEZASI VERİLDİ

Bunun üzerine üstleri tarafından Doğan'a tuvalet temizleme cezası verildi.

BİR MESAİ ARKADAŞI CEP TELEFONUYLA FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Abdurrahman Doğan, protez bacağıyla tuvaletleri paspaslarken bir mesai arkadaşı da cep telefonuyla fotoğrafını çekti.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan görüntüler, kısa sürede büyük tepki çekti.

"1 GÜN İŞE GEÇ GELDİM DİYE BANA TUVALET TEMİZLEME CEZASI VERDİLER"

Abdurrahman Doğan, konuyla ilgili kendisine telefonla ulaşan gazetecilere yaptığı açıklamada, "Aslen Erzurumluyum. 14 Mayıs 1994'te askerken Hakkari Üzümlü Karakoluna terör örgütü tarafından yapılan saldırıda bir bacağımı diz kısmından kaybettim. Karayollarında kantar işçisi olarak çalışıyorum. Bir gün işe geç geldim diye bana tuvalet temizleme cezası verdiler. Şimdi bile olsa canımı seve seve bu vatan için vermeye hazırım.

"ENGELLİ HALİMLE TUVALET TEMİZLEMEK GÜCÜME GİDİYOR"

Ben kantar tartım sorumlusuyum. Engelli halimle tuvalet temizlemek gücüme gidiyor" dedi.

TEKİRDAĞ VALİSİ: KONUYU ARAŞTIRACAĞIM

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ise durumdan haberi olmadığını belirterek, "Konuyu araştıracağım. Bilgi edindikten sonra gerekeni yapacağım" dedi.
Kırılan Camı Naylonla Kapatıp Yola Devam Etmek İsteyen Şoföre Yolcular Engel Oldu 2. Lig Ekibi Gaziantepspor, Ligden Çekilme Kararı Aldı

Son Dakika! CHP'nin Şişli'den Aday Göstermeyi Düşünmediği Mustafa Sarıgül Partiden İstifa Ediyor