İSG Alanında Bakanlık Ve Gaün Arasında Önemli Adım - Son Dakika

İSG Alanında Bakanlık Ve Gaün Arasında Önemli Adım

31.01.2019 15:22
İSG Alanında Bakanlık Ve Gaün Arasında Önemli Adım

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Strateji, Tanıtım ve Organizasyon Daire Başkanı Ergün Can, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Gür'ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde Erasmus Plus Hibe Programı kapsamında yürütülen "İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri için İş Sağlığı ve Güvenliği Üzerine Uygulanabilir Bir Müfredat Oluşturma" Avrupa BirliğiProjesi hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu. Ziyarette, Gaziantep Üniversitesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü arasında imzalanacak İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Eğitim, Araştırma ve Danışmanlık Çalışmaları için İşbirliği Protokolü ile ilgili yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı değerlendirmeler oldu.

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, üniversitelerde Meslek Hastalıkları Araştırma Merkezleri'nin kurulması gerekliliğini vurgularken, İş Sağlığı ve Güvenliği üzerine değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Gür, "Yaşanan iş kazası ve meslek hastalıklarında hekimlerin 'Ne iş yapıyorsun?' sorusunu sorarak, meslek hastalıklarına karşı hassasiyetin oluşması gerekliliğini, Gaziantep Üniversitesi olarak zamanın en önemli değer olduğu bilinci ile profesyonel bir anlayışla çalıştıklarını, bu kapsamda gereken tüm desteğin kurum olarak sosyal sorumluluk çerçevesinde verileceğini ifade etti.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından Stratejik Ortaklık Projeleri 2017 teklif çağrısı döneminde kabul edilen proje aynı zamanda aynı yıl kabul edilen ve İSG alanında yürütülen tek proje olma özelliğini taşıyor. Bu proje yoluyla her iki kurum arasında ilişkilerin sıklaştığına değinen proje ekibi, projenin gerek basın organlarından, gerek özel sektörden gerekse kamu sektöründen büyük ilgi gördüğünü ifade ettiler.

GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karahan, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Çayırağası, Öğr. Gör. Gülsüm Günbala Güven, Öğr. Gör. Derya Çevik Taşdemir ve Şehnaz Sakıcı'nın oluşturduğu proje ekibi, yapılan toplantıdayürütmekte oldukları proje ve aşamaları hakkında açıklamalardabulundu.Strateji, Tanıtım ve Organizasyon Daire Başkanı Ergün Can ise proje ekibinin azimli, ne yapacağını bilen, profesyonel bir ekip olduğunu ve aynı ekiple farklı projelerde karşılaşmak istediğini söyledi. Can, "Bakanlığımızın İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünce yürütülecek İSG alanında yeni bir hibe programı duyurusunu da bu toplantıda dile getirmiş olduk. Maden sektörü ve bu sektör dışında kalan tehlikeli sektörlere yönelik olarak iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirmesi amacını taşıyan bu hibeye Gaziantep'in ilgi göstereceğini umuyorum"dedi.

Ziyaret sonrasında kurumlar gelecekte yapacakları işbirlikleri için planlamalarda bulundu.

İSG Alanında Bakanlık Ve Gaün Arasında Önemli Adım

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İSG Alanında Bakanlık Ve Gaün Arasında Önemli Adım - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Burak Deniz-Didem Soydan çifti bir yıllık ilişkilerini bitirme kararı aldı 19:02 Burak Deniz-Didem Soydan çifti bir yıllık ilişkilerini bitirme kararı aldı ABD Başkanı Biden'a enflasyon soruldu, yaptığı hareketi hiç kimse anlamadı 18:57 ABD Başkanı Biden'a enflasyon soruldu, yaptığı hareketi hiç kimse anlamadı Bir dönem gündeme oturan Büyükşen çifti cinayetinin Afgan uyruklu şüphelisi tahliye edildi 18:07 Bir dönem gündeme oturan Büyükşen çifti cinayetinin Afgan uyruklu şüphelisi tahliye edildi
Durmak bilmeden yükselen dolara AK Partili Şamil Tayyar'dan da tepki geldi: Mutlaka bir izahı olmalı 17:34 Durmak bilmeden yükselen dolara AK Partili Şamil Tayyar'dan da tepki geldi: Mutlaka bir izahı olmalı Düğün günü altınları çalınan çifte güzel haber! Hırsız kameralardan kıskıvrak yakalandı 16:58 Düğün günü altınları çalınan çifte güzel haber! Hırsız kameralardan kıskıvrak yakalandı Gündem olan baldız fetvasıyla ilgili Diyanet'ten açıklama: Algı operasyonlarıyla zihinleri bulandırmaya çalışıyorlar 16:39 Gündem olan baldız fetvasıyla ilgili Diyanet'ten açıklama: Algı operasyonlarıyla zihinleri bulandırmaya çalışıyorlar
İngiltere bu görüntüyle sarsıldı! İğneli saldırıların son kurbanı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi oldu 15:35 İngiltere bu görüntüyle sarsıldı! İğneli saldırıların son kurbanı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi oldu Çocuk sahibi olan herkesi ilgilendiriyor! Emeklilikte yaş ve prim şartına değişiklik getirildi 14:09 Çocuk sahibi olan herkesi ilgilendiriyor! Emeklilikte yaş ve prim şartına değişiklik getirildi
Advertisement