İshak Paşa Sarayı'nda Hafta Sonu Yoğunluğu - Son Dakika

İshak Paşa Sarayı'nda Hafta Sonu Yoğunluğu

13.05.2017 15:16
İshak Paşa Sarayı'nda Hafta Sonu Yoğunluğu

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki en önemli tarihi mekanlardan birisi olan İshak Paşa Sarayı, baharın gelmesiyle birlikte ziyaretçi akınına uğramaya başladı.

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki en önemli tarihi mekanlardan birisi olan İshak Paşa Sarayı, baharın gelmesiyle birlikte ziyaretçi akınına uğramaya başladı.

Havaların ısınmasını fırsat bilen yerli ve yabancı çok sayıda turist, hafta sonu Doğubayazıt ilçesinde Osmanlı devleti döneminde yapılan tarihi İshak Paşa Sarayı ve çevresini ziyaret etti.

İlçeye 7 kilometre uzaklıkta, bin 900 rakımlı bir tepede kurulu olan İshak Paşa Sarayı'nın büyüleyen manzarasına hayran kalan ziyaretçiler, sarayın içinde de bol bol fotoğraf çekti.

Muş'un Bulanık ilçesinden eşiyle birlikte İshak Paşa Sarayı'nı gezmeye gelen Burhan Yılmaz, havaların ısınmasını fırsat bilerek hafta sonunu değerlendirmek için bölgeye geldiklerini söyledi.

Yılmaz, "Ben aslen Çanakkaleliyim, eşim de İzmirli. Bulanık ilçesinde çalışmaktayım. Hafta sonumuzu Doğu'nun tarihi mekanlarını gezerek değerlendirmek istedik ve İshak Paşa Sarayı'na geldik." dedi.

Ziyaretçilerden Savaş Sönmez, Bitlis'in Güroymak ilçesinden ailesiyle birlikte sarayı ziyaret etmeye geldiklerini belirterek, "Güroymak'ta öğretmen olarak görev yapıyorum. Uzun süredir gelmek istediğimiz bir yerdi burası. Bugüne nasipmiş. Türkiye'nin birçok yerini gezdim ama yapıldığı zamanın mimarisinden çok daha modern olan İshak Paşa Sarayı gerçekten bizi çok gururlandırdı." diye konuştu.

İshak Paşa Sarayı'nı görmek için Kayseri'den geldiğini ifade eden Mehmet Özsoy ise " Ağrı'ya kardeşim ve eniştemi ziyarete geldik. Ağrı'ya gelip de İshak Paşa Sarayı'nı görmeden olmaz dedik ve buraya geldik. Tarihi açıdan çok zengin olan bir yer burası. Dünyada kalorifer sisteminin ilk kullanıldığı saray olması bakımından da gurur verici bir yer." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İshak Paşa Sarayı'nda Hafta Sonu Yoğunluğu - Son Dakika


Son Dakika

Muğla'nın Milas ilçesinde 2 günde 13 kişi koronadan yaşamını yitirdi 16:55 Muğla'nın Milas ilçesinde 2 günde 13 kişi koronadan yaşamını yitirdi
Şoför esnafı zam talep etti: Akaryakıttaki fiyat artışları taşıma ücretlerine yansıtılmalı 15:44 Şoför esnafı zam talep etti: Akaryakıttaki fiyat artışları taşıma ücretlerine yansıtılmalı Karısı kaçan asker, canlı yayında 15:28 Karısı kaçan asker, canlı yayında "Geri dön" diyerek ağladı Bu ayrılık duygulandırdı! Sergen Yalçın'ın tesisteki son fotoğrafı taraftarın yüreğine dokundu 15:13 Bu ayrılık duygulandırdı! Sergen Yalçın'ın tesisteki son fotoğrafı taraftarın yüreğine dokundu Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu 14:51 Suriye'de arazide kayarak düşen asker şehit oldu Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım 14:25 Son Dakika: Şenol Güneş'ten bomba açıklama: Takım çalıştırmayacağım Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı 12:20 Mike Tyson'ı nakavt eden Williams, Türk boksör Serdar Avcı karşısında acı bir deneyim yaşadı Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı! 11:39 Beşiktaş'ta yıldız futbolcu Pjanic yakınlarıyla vedalaştı!
Advertisement