'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' Karma Fotoğraf Sergisi - Son Dakika

'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' Karma Fotoğraf Sergisi

07.09.2012 08:26
'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' Karma Fotoğraf Sergisi, System.String[]

Fotoğraf Yaz Okulu öğrencilerinin çalışmalarından oluşan 'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' adlı fotoğraf sergisi 14 Eylül'de açılıyor.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nin gerçekleştirdiği Çocuklar ve Gençler için Fotoğraf Yaz Okulu öğrencilerinin çalışmalarından oluşan 'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' adlı fotoğraf sergisi 14 Eylül Cuma günü fotoğrafseverlerle buluşuyor. 7- 11 ve 12- 16 yaş gruplarına göre özel hazırlanan eğitim programlarıyla fotoğraf sanatıyla tanışan çocuklar, seminerler sonucunda edindikleri teoriyi pratikle birleştiriyorlar. Toplam 25 fotoğrafın yer aldığı sergi 14 Eylül Cuma günü saat 18:00'da yapılacak kokteylle fotoğrafseverlerle buluşacak.

Sergide İstanbul manzaralarından, doğa ve yaşam temaları üzerine çocukların gözünden keyifli kareler yer alıyor. Yaz boyunca 3 ayrı dönemde gerçekleşen eğitimlerde çocuklar Dijital Fotoğrafçılık, Makine ve Lensler, Pozlama, Enstantane ve Diyafram, Fotoğraf Çekiminde Işık, Fotoğraf Makinesinin özel fonksiyonları, Doğru Kompozisyon ve Çekim Teknikleri konularında dersler aldılar. 2 ayrı uygulama gezisinin de içinde bulunduğu eğitimlerde fotoğraf aracılığıyla dünyaya bakışlarını kaydeden çocuklar, fotoğraf sanatını bir ifade aracı olarak kullandılar.

Not: Sergi 14 -30 Eylül tarihleri arasında, Pazar günleri hariç haftanın 6 günü 09:00- 18:00 saatleri arasında görülebilir.

'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' Karma Fotoğraf Sergisi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Işığın Peşindeki Çocuklar 3' Karma Fotoğraf Sergisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı