Işık Üniversitesi Felsefe Okulu 4 Mart'ta Başlıyor - Son Dakika

Işık Üniversitesi Felsefe Okulu 4 Mart'ta Başlıyor

28.02.2015 15:23
Işık Üniversitesi Felsefe Okulu 4 Mart'ta Başlıyor, System.String[]

Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde ikincisi gerçekleştirilecek olan Işık Üniversitesi Felsefe Okulu bu yılki programına 4 Mart 2015'te başlayacak.

Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Örsan K. Öymen tarafından düzenlenen program üniversite içinden ve dışından felsefe ile ilgilenen herkese açık olacak.

Işık Üniversitesi Felsefe Okulu, 'özgürlük' konusuna yönelik felsefi bakış açılarını ve felsefi kuramları aktaran eğitim seminerlerinden ve konferanslar dizisinden oluşacak. Sorgulayıcı düşüncenin ve felsefi yaratıcılığın teşvik edileceği Işık Üniversitesi Felsefe Okulu, Işık Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in öncülüğünde ve koordinatörlüğünde gerçekleşecek. Işık Üniversitesi Felsefe Okulu'nda, beş hafta boyunca sürecek olan programda Türkiye'nin önde gelen felsefecileri eğitim seminerleri ve konferanslar verecekler.

BU YIL ÖZGÜRLÜK KONUŞULACAK

Işık Üniversitesi Felsefe Okulu'nun programı 4 Mart - 1 Nisan 2015 tarihleri arasında 5 hafta sürecek. Programın bu yılki ana teması 'ÖZGÜRLÜK'. Bu seminerlerde, John Locke ve Özgürlük, Jean-Jacques Rousseau ve Özgürlük, Karl Marx ve Özgürlük, Friedrich Nietzsche ve Özgürlük, Jean-Paul Sartre ve Özgürlük konuları Prof. Dr. Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in öncülüğünde konunun uzmanları tarafından katılımcılara aktarılacak.

ÇARŞAMBA AKŞAMLARI MASLAK'TA

Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü'nde gerçekleşecek eğitimler Çarşamba akşamları 19:00-21:00 arasında üç saat sürecek. Sunumlardan sonra kısa bir ara verilecek, oturumun ikinci bölümünde ise 45 dakika boyunca katılımcıların soruları uzmanlar tarafından cevaplanacak.

Ayrıca programa katılanlara, Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından 'Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Felsefe Okulu Sertifikası' verilecek.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Işık Üniversitesi Felsefe Okulu 4 Mart'ta Başlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Real Madrid, deplasmanda Sevilla'yı 1-0 mağlup etti Kısıtlamada yolun boş olacağını düşünen sürücü, kuralları unutunca kaza kaçınılmaz oldu Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Yerli aşıyı yaptıran gönüllü yaşadıklarını anlattı: Aşının hiçbir yan etkisini görmedim Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Eşini tüfekle vuran kocanın "Haberim yokmuş gibi çek kanka" sözleri pes dedirtti Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü