Işıl Gönen'den "Evvel, Ahir… İçinde'' - Son Dakika

Işıl Gönen'den "Evvel, Ahir… İçinde''

26.11.2012 16:14
Işıl Gönen'den

Derinlikler Sanat Merkezi, Işıl Gönen' in "Evvel, Ahir… İçinde '' Herkes Kendi Mit'inde" adlı üçüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Derinlikler Sanat Merkezi, 22 Kasım -17 Aralık 2012 tarihleri arasında Işıl Gönen' in "Evvel, Ahir… İçinde'' Herkes Kendi Mit'inde" adlı üçüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı, geçtiğimiz yıl ilk bölümünü izlemiş olduğumuz ve üçleme olarak tamamlanacak olan "Evvel, Ahir… İçinde" serisinin ikinci bölümünde, bu kez "Herkes Kendi Mit'inde" diyerek karşımızda.

Işıl Gönen, resimlerinde İbn'ül Arabi'nin, insanın evvelinden ahirine olan yürüyüşünün hikmetlerinden haberler veren eseri "Fusûsu'l Hikem" eşliğinde, kendi kendine tanık olduğu ve "sağaltım süreci" olarak adlandırılabilecek yolculuğunun kilometre taşlarını izleyicinin keşfine sunarken, kendi rüyalarının "ortak rüyalar olarak Mit ile temas kurma…Mit'e geri dönme" çabasını ve ümidini görünüşe çıkarıyor.

Işıl Gönen, 1977 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Resim Bölümü'nden mezun olmuştur. Gönen, katıldığı çeşitli fuar ve karma sergilerin ardından Amak-ı Hayal (2010) ve Evvel, Ahir… İçinde (2011) sergileri ile Derinlikler Sanat Merkezi'nde izleyicilerle buluştu.

Işıl Gönen'den Evvel, Ahir… İçinde''

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Işıl Gönen'den 'Evvel, Ahir… İçinde'' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı