Son Dakika Haberleri: Işıl Gönen ''Evvel, Ahir... İçinde'' ''Herkes Kendi Mit'inde''

Işıl Gönen ''Evvel, Ahir... İçinde'' ''Herkes Kendi Mit'inde''

7 yıl önce

Derinlikler Sanat Merkezi, 22 Kasım -17 Aralık 2012 tarihleri arasında Işıl Gönen' in "Evvel, Ahir… İçinde '' Herkes Kendi Mit'inde" adlı üçüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Işıl Gönen ''Evvel, Ahir... İçinde'' ''Herkes Kendi Mit'inde'', System.String[]
Sanatçının, geçtiğimiz yıl ilk bölümünü izlemiş olduğumuz ve üçleme olarak tamamlanacak "Evvel, Ahir… İçinde" serisi, insanın evvelinden ahirine olan yürüyüşünün kilometre taşlarının hikmetlerinden haber veren İbn'ül Arabi'nin değerli eseri "Fusûsu'l Hikem" deryasındaki seyridir. Serinin ikinci bölümünde bu kez "Herkes Kendi Mit'inde" diyerek karşımızda olan Işıl Gönen'in resimlerinde tanık olduğumuz, "sağaltım süreci" diye tanımlanabilecek, kendinden kendine yolculuğu; rüyalarının, "mit ile temas kurma…mit'e geri dönme" çabası ve ümididir.

Işıl Gönen, 1977 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Resim Bölümü'nden mezun olmuştur. Gönen, katıldığı çeşitli fuar ve karma sergilerin ardından Amak-ı Hayal (2010) ve Evvel, Ahir… İçinde (2011) sergileri ile Derinlikler Sanat Merkezi'nde izleyicilerle buluştu.
Haber Yayın Tarihi : 08.11.2012 09:27 Kaynak: BültenlerFuhuş Yapan Kadınların Gerçek Meslekleri Şaşırttı Karı-Koca, İşkence Görüntülerini Mahkemeye Verince Sokak Ortasında Vurulmuş Giyim Mağazasında Pantolon Deneyen Kadın, Tezgahtar Tarafından Elle Taciz Edildi