Işıl Güleçyüz "Yukarı Bak" Sergisi - Son Dakika

Işıl Güleçyüz "Yukarı Bak" Sergisi

12.12.2012 09:56
Işıl Güleçyüz

Işıl Güleçyüz resim çalışmalarına ağırlıklı olarak İstanbul'un tarihi dokusu içindeki Beyoğlu duvarlarını konu alıyor.

15 Ocak – 11 Şubat 2013

Sanatçı, şehrin tüm renklerini ve albenisini duvarlar aracılığı ile aktarırken, aynı zamanda bir biçimde kentin belleği de olmaya çalışıyor.

Bu sergi, sanatçının duvarlara dair ikinci kişisel sergisi. Bu kez bizleri, sokaklarda dolaşırken biraz daha yukarılara bakmaya davet ediyor. Yükseklerde bir yerlerde figürler ve yukarıların olmazsa olmazı kuşlarla karşılaşıyoruz. Bazen de, yukarılarda neler var diye resimdeki figürlerin bakışlarını merakla takip ediyoruz. Aslında düz anlamıyla bu resimler, göz hizamızın yukarısını göstermek için bir davet değil yalnızca; günlük hayatta kaçırdığımız, görülmeye değer ama görünenin arkasında kalan öz'e bakmak için de bir kışkırtma.

Gerçekte, Işıl Güleçyüz'ün resimlerinde tüm bunlara takılmadan, sadece yaşadığımız şehri, sokaktaki insanı yansıtan renkleri, izleri de takip etmek mümkün. Sanatçı da zaten şöyle diyor: " İzleyiciler bu resimlerde kendilerinden bir şeyler bulsunlar, resim tadı alsınlar ve hızla, acımasızca değişen şehrimizi duyarlılıkla hatırlasınlar isterim."

AÇILIŞ: 15 Ocak 2013, Saat: 18:00

Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi

Balo Sok. No:37 Beyoğlu/İstanbul

Tel: (0212) 245 02 29 www.akademililer.com

beyogluakademililer@gmail.com

Işıl Güleçyüz Yukarı Bak Sergisi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Işıl Güleçyüz 'Yukarı Bak' Sergisi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve iki polisin şehit edilmesine ilişkin dava ertelendi Almanya Sağlık Bakanı Spahn'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Everton, Beşiktaş'a Cenk Tosun'u önerdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti