İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu - Son Dakika

İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu

19.11.2019 21:14

İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğuKÜTAHYA - Kütahya'nın Emet ilçesinde doğuştan işitme engelli olan Ummahan Şen Almanya Kaya köylüler Derneği'nin gönderdiği 2 duyma cihazı ile, duymanın mutluluğunu yaşadı.

İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu

KÜTAHYA - Kütahya'nın Emet ilçesinde doğuştan işitme engelli olan Ummahan Şen Almanya Kaya köylüler Derneği'nin gönderdiği 2 duyma cihazı ile, duymanın mutluluğunu yaşadı.

18 yaşında geçirdiği kas erimesi hastalığı nedeniyle yürüme engeli de olan Şen, Almanya'da faaliyet gösteren Kütahya Gediz Kaya köylüler Derneği'nin uzattığı yardım eli ile yıllar sonra duymanın mutluluğunu yaşadı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde kurulan geleneksel Simav Panayırı'nda annesi ile bebek arabasında gezerken, Almanya Wuppertal Kütahyalılar Kültür Derneği Başkanı İsmail Taşçıoğlu'nun dikkatini çeken Ummahan Şen için dernek harekete geçti.

Taşçıoğlu, Almanya Kütahya Gediz Kaya Köylüler Derneği Başkanı Mustafa Algan ile irtibata geçerek, Ummahan Şen'e yurt dışından 2 adet kulaklık göndererek aileye teslim etti.

Ummuhan Şen'in Annesi Habibe Dalkan, "Duyma problemi çocukluktan. Duyamıyor ve konuşamıyor. O zaman İstanbul ve Eskişehir'e doktorlara götürdük ama çare bulamadık. Kas erimesi ise 18 yaşından sonra meydana geldi. İlaçlarla kas erimesi durdu ama yürüyemiyor. Simav'da dolaşırken bir beyefendi yanımıza geldi. Çocuğumuzla ilgili bilgiler aldı. Adres aldı. Kulaklık gönderileceğini, daha sonra ise akülü araba için uğraşacaklarını söyledi. Şükür kulaklıklarla kızım duyuyor. Şimdi her gün akülü arabayı soruyor, ne zaman gelecek diye. Destek veren herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

Yıllar sonra duymanın mutluğunu işaret dili ile aktaran ve yine işaret dili ile dernek yöneticierine teşekkür eden, Ummahan Şen, dışarıda rahatça dolaşabilmek için akülü araba da bekliyor.

İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu
İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu
İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu
İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İşitme cihazına kavuşan Ummahan'ın duyma mutluluğu - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama