İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor - Son Dakika

İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor

02.01.2012 13:47
İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor, System.String[]

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yaşayan konuşma ve işitme engelli Müslümanlar Köln'de bir araya gelerek sorunlarına çözüm yolları aradı.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yaşayan konuşma ve işitme engelli Müslümanlar Köln'de bir araya gelerek sorunlarına çözüm yolları aradı. 2010 yılında Köln'de kurulan DEAF İSLAM cemiyeti altında toplanan engelli Müslümanlar, işaret dili bilen imam-hatipler istiyor.

DEAF İslam yetkililerinden H.B. Dreschner üye ve misafirlere hitaben İslam dinini öğrenmek, cuma namazı kılmak ve cuma hutbelerini anlamak için, acilen işaret dili bilen imamlara ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Toplantıya katılan Avrupa Türk İslam Birliği Genel Başkan Yardımcısı Yakup Tufan ise "Biz, İslam cemiyet ve cemaatleri olarak, bugüne kadar ancak sağlıklı insanlara, cemaate ve camiye gelen Müslümanlara hizmet verdik. Maalesef siz kardeşlerimizin durumlarını ciddi manada gündeme getiremedik." dedi. Yakup Tufan, işaret dili bilen imam-hatipler konusunda çalışacakları sözünü verdi.

İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor
İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor
İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, koronavirüse yakalandı Acun Ilıcalı, Sözcü yazarı Deniz Zeyrek'in MasterChef iddialarına çok sert çıktı: Yalan! Liverpool efsanesinin Başakşehir telaffuzu stüdyodakileri kırdı geçirdi Çocuğuna yeniden kavuşan Cemile hemşire: Koronavirüsün gerekçe gösterilmesi çok şaşırtıcıydı Baba ve 2 oğlu, 10 gün içerisinde koronavirüsten hayatını kaybetti İntihara kalkışan kocasını engellemek isterken ölümüne neden oldu Borcunu ödemeyen müşterisinin evini bastı, anne ve 4 yaşındaki kızını vahşice öldürdü Exxen için yeniden çekilecek Sihirli Annem'in çocuk oyuncuları belli oldu