Son Dakika Haberleri: İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor

İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor

7 yıl önce

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yaşayan konuşma ve işitme engelli Müslümanlar Köln'de bir araya gelerek sorunlarına çözüm yolları aradı.

İşitme Engelli Müslümanlar, İşaret Dilini Bilen İmam-Hatip İstiyor, System.String[]
Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde yaşayan konuşma ve işitme engelli Müslümanlar Köln'de bir araya gelerek sorunlarına çözüm yolları aradı. 2010 yılında Köln'de kurulan DEAF İSLAM cemiyeti altında toplanan engelli Müslümanlar, işaret dili bilen imam-hatipler istiyor.

DEAF İslam yetkililerinden H.B. Dreschner üye ve misafirlere hitaben İslam dinini öğrenmek, cuma namazı kılmak ve cuma hutbelerini anlamak için, acilen işaret dili bilen imamlara ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Toplantıya katılan Avrupa Türk İslam Birliği Genel Başkan Yardımcısı Yakup Tufan ise "Biz, İslam cemiyet ve cemaatleri olarak, bugüne kadar ancak sağlıklı insanlara, cemaate ve camiye gelen Müslümanlara hizmet verdik. Maalesef siz kardeşlerimizin durumlarını ciddi manada gündeme getiremedik." dedi. Yakup Tufan, işaret dili bilen imam-hatipler konusunda çalışacakları sözünü verdi.Eski Çalışanıyla Cinsel İlişki Görüntüleri Kaydedilen İş Adamı, Karakola Koştu Kızı, Patronu Tarafından Tacize Uğrayan Anne Sinir Krizi Geçirdi

Son Dakika! Putin: Teröristler 700 Kişiyi Rehin Aldı, İçinde ABD Vatandaşları da Var