İşitme Engellilere İşaret Dili ile Vaaz - Son Dakika

İşitme Engellilere İşaret Dili ile Vaaz

19.01.2012 12:01
İşitme Engellilere İşaret Dili ile Vaaz, System.String[]

Adana'nın merkez ilçesi Çukurova'da Şehzade Kademoğlu Camii'nde cuma namazlarında verilen vaaz ve hutbeler, işitme engelli vatandaşlar için 'işaret dili'ne çevriliyor.

Adana'nın merkez ilçesi Çukurova'da Şehzade Kademoğlu Camii'nde cuma namazlarında verilen vaaz ve hutbeler, işitme engelli vatandaşlar için 'işaret dili'ne çevriliyor.

Çukurova Müftülüğü'nce din hizmetlerinin toplumun tüm kesimlerine ulaştırılması noktasında Şehzade Kademoğlu Camii'nde hayata geçirilen uygulamada, cuma namazlarında verilen hutbe ve vaazlar cemaatin arasında bulunan uzmanlar tarafından 'işaret dili' ile işitme engelli vatandaşlara aktarılıyor. İşaret dili uzmanı ve aynı zamanda Ayşe Atıl İlköğretim Okulu Müdürü Bülent Olgun tarafından engelli vatandaşlara vaaz ve hutbelerin aktarılması, camiye gelen diğer vatandaşlarca da olumlu karşılandı.

Çukurova Müftüsü Abdullah Demir, toplumun engellilere sahip çıkması gerektiğini belirterek, "İşitme engelli kardeşlerimiz daha önce böyle bir uygulama yokken camilerimizde hutbe ve vaazlarını dinleyemiyordu. Sadece namazlarını kılıp gidiyorlardı. Ama bu uygulama başladığından bu yana dinimizle ilgili bilgileri dinleyerek kendilerini geliştirdiler. Bu konuda çok mutlular. Bizim zaman içerisinde bazı eksikliklerimiz de çıkmış oldu bu konuyla ilgili. Hutbe ve vaaz anlatılırken bazı şeyleri anlamadıklarını

tespit ettik. Bu uygulamayı diğer camilerimizde de hayata geçireceğiz" dedi. - ADANA

İşitme Engellilere İşaret Dili ile Vaaz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İşitme Engellilere İşaret Dili ile Vaaz - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Akşener'den Ümit Özdağ'ın iddiasına yanıt: İstanbul İl Başkanı'na karşı FETÖ'cü söylemi çok büyük yalandır Eski sevgilisi tarafından özel fotoğrafları sosyal medyadan paylaşılan genç kız isyan etti: Hayatımı bitirdi Son Dakika! Azerbaycan Meclisi'nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop: Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür Öğretmen dizisi, 9. bölümle ekran macerasını noktalayacak Fatih Öztürk'ün yaptığı hareketler Galatasaray taraftarını çileden çıkardı Çam ormanlarında yetişen davulga meyvesi toplayanı zengin ediyor Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanacak! Gündemde koronavirüs, Azerbaycan ve Kıbrıs var