İşitme Engellilere İşaret Diliyle Hutbe ve Vaaz - Son Dakika

İşitme Engellilere İşaret Diliyle Hutbe ve Vaaz

19.01.2012 11:00
İşitme Engellilere İşaret Diliyle Hutbe ve Vaaz, System.String[]

Adana'nın Çukurova ilçesindeki Şeyhzade Kademoğlu Camisi'nde vaaz ve hutbelerin işitme engelli vatandaşlar için işaret diline çevrildiği bildirildi.

Adana'nın Çukurova ilçesindeki Şeyhzade Kademoğlu Camisi'nde vaaz ve hutbelerin işitme engelli vatandaşlar için işaret diline çevrildiği bildirildi.

Adana Müftülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Ayşe Atıl İlköğretim Okulu Müdürü ve işaret dili uzmanı Bülent Olgun tarafından işaret diline çevirilen vaaz ve hutbelerin, işitme engelli vatandaşları memnun ettiği belirtildi.

Engelli vatandaşların topluma Allah'ın birer emaneti olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Çukurova Müftüsü Abdullah Demir ise şunları kaydetti:

"İşitme engelli kardeşlerimiz böyle bir uygulama yokken camilerimizde cuma namazlarında hutbe ve vaazları dinleyemiyordu. Sadece namazlarını kılıp gidiyorlardı. Bu uygulama başladığından bu yana dinimizle ilgili bilgileri işaret diliyle öğrenerek, kendilerini geliştirdiler. Bu konuda çok mutlular. Konuyla ilgili zaman içerisinde bazı eksikliklerimiz de çıkmış oldu. Hutbe ve vaaz anlatılırken bazı şeyleri anlamadıklarını tespit ettik. İnşallah bu uygulamaya diğer camilerimizde de devam edeceğiz."

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İşitme Engellilere İşaret Diliyle Hutbe ve Vaaz - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi Sokak ortasında öldürülen Hazal'ın son mesajları ortaya çıktı: Silahla gelip beni bir yere kilitledi Son Dakika! Ermenistan'a ait 400 askerin bulunduğu 556'ncı alay taburunun tamamına yakını etkisiz hale getirildi Cem Yılmaz'dan Fahrettin Koca'ya çağrı: Sağlık personellerine moral toplantısı verin, ücret almadan gelirim Adana'da, morgda cenaze bekleyen çiftin otomobilindeki külçe altınlar çalındı Son Dakika! Buğday, arpa ve mısır ithalatında gümrük vergisi 1 Ocak'a kadar sıfırlandı Cinsel istismara uğrayan kız çocuğu yaşadığı dehşeti anlattı: Uyandığımda çırılçıplaktım Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin