İskenderun'da 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı - Son Dakika

İskenderun'da 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

12.01.2012 17:20
İskenderun'da 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı, System.String[]

İskenderun'da faaliyet gösteren Mardinliler Dayanışma Derneği tarafından 5 bin kişiye aşure dağıtıldı.

İskenderun'da faaliyet gösteren Mardinliler Dayanışma Derneği tarafından 5 bin kişiye aşure dağıtıldı.

Dernek Başkanı Salih Bayar, Boyacılar Parkı'nda düzenlenen aşure dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, İskenderun'da farklı dine mensup insanların barış ve hoşgörü içerisinde yaşadığını belirtti.

Bayar, dernek olarak her yıl aşure dağıtımı yaptıklarını vurgulayarak, "Bu aşurenin içerisinde 20 çeşit gıda var. Bizler de farklı inanca mensup 20 kişiden aldığımız destek ile böyle bir etkinlik düzenlemek istedik" dedi.

Bayar'ın konuşmasının ardından aşure dağımı gerçekleştirildi.

Tören alanına asılan pankarta da Türkçe, Ermenice, Kürtçe ve Arapça, 'Sebil aşure dağıtım programımıza hoş geldiniz' diye yazıldı.

Etkinliğe İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Emin Dönmezler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

- HATAY

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İskenderun'da 5 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek Avrupa'da koronavirüs paniği büyüyor! Ölüm haberleri peş peşe geldi, Fransa'da ulusal karantina ilan edildi İletişim Başkanı Altun, Emile Zola'nın 122 yıllık mektubu ile İslam karşıtlığı yapan Fransa'ya seslendi İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı